X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - امشب استراتژی نهائی ترامپ علیه ایران رقم خواهد خورد Freedom of speech - امشب استراتژی نهائی ترامپ علیه ایران رقم خواهد خورد
RSS

امشب همگان در انتظار اعلام نهائی استراتزی ترامپ در برابر ایران هستند. آیا سپاه تروریستی پاسداران به لیست گروههای تروریستی امریکا افزوده خواهد شد یا نا؟ این سوال اصلی است.


امشب ساعت ۲۰:۱۵ به وقت ایران، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا، استراتژی خود در برابر ایران را اعلام می‌کند.فعالین و صاحب نظران سیاسی کورد بر این عقیده اند که ترامپ برجام را لغو نخواهد کرد اما احتمال افزوده شدن سپاه پاسداران به لیست گروههای تروریستی امریکا بسیار قوی است.


ترامپ تا روز یک‌شنبه ۱۵ اکتبر فرصت دارد تا به کنگره آمریکا اعلام کند که آیا ایران به توافق اتمی پایبند بوده یا نه. با توجه به سخنان اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا پیش‌بینی می‌شود که او عدم پایبندی ایران به این توافق را اعلام کند.


در صورت اعلام عدم پایبندی ایران به توافق اتمی از سوی رئیس‌جمهوری آمریکا، کنگره این کشور ۶۰ روز فرصت دارد تا تحریم‌ها علیه ایران را تشدید یا احتمالا تحریم‌های جدیدی را اعمال کند. برای تصویب تحریم‌های بیشتر علیه ایران در سنا تردیدهایی وجود دارد.

جمهوری اسلامی طی چند روز گذشته و به ویژه با بالا رفتن احتمال افزودن سپاه به لیست گروههای تروریستی در وحشت فراوانی فرو رفته است هرچند که ، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، روز پنج‌شنبه در آستانه سفر به روسیه در این باره گفت: «هیچ دلیلی برای مضطرب بودن یا جدی گرفتن تصمیمات غیرمنطقی ترامپ وجود ندارد.» به گفته او جامعه جهانی مخالف ترامپ است و او در حال تکروی است.


رئیس انرژی اتمی ایران روز سه‌شنبه علیه نقض قرارداد هسته‌ای ۲۰۱۵ به ایالات متحده هشدار داد و گفت با این کار به تلاش‌های بین‌المللی مبنی بر عدم گسترش و نیز موضع بین‌المللی واشنگتن آسیب خواهد رسید.


علی اکبر صالحی رئیس انرژی اتمی در کنفرانس بین‌المللی تشدید ایمنی هسته‌ای گفت «مواضع منفی متوهمانه» واشنگتن در حفظ قرارداد «پیامد خوشی نخواهد داشت».


صالحی هشدار داد که «شکست قرارداد هسته‌ای اعتبار سیاسی و وجهه‌ی بین‌المللی ایالات متحده در محیط پرآشوب سیاسی را از میان خواهد برد».


وی در خاتمه گفت امیدوار است «عقل سلیم در این مسأله کارساز باشد».


دولت ایالات متحده با مهلت‌های زمانی ۹۰ روزه مواجه است که با رسیدن مهلت زمانی می‌بایست اعلام دارد آیا ایران به شرایطی که مستلزم تداوم رفع تحریم‌ها است، وفادار است یا خیر،‌ و در هر دو بار از حضور سر باز زده است. اما اخیرا ترامپ گفته است که قصد ندارد در مهلت ۱۵ اکتبر، که نزدیک شده است، وفاداری ایران به قرارداد را تأیید کند.


روز دوشنبه، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا، از قرارداد ۲۰۱۵ تقدیر کرد و آن را راه‌حل «از هر دو سو، سود» و کارآ خواند.


وی در پیام ویدئویی به کنفرانس گفت «ما نقطه‌ی عطفی در راستای عدم گسترش تعیین کردیم و از پیشروی‌های تصاعدی خطرناک و فاجعه‌بار نظامی جلوگیری کردیم»، ‌و افزود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از زمان امضا تا کنون هشت بار و طی بازرسی، وفاداری ایران به قرارداد را تأیید کرده است.


وی هشدار داد که با بالاگرفتن تنش‌های هسته‌ای در شبه‌جزیره‌ی کره، «به نفع ماست و مسؤولیتی است که به دوش ماست و وظیفه‌ی ماست که قرارداد هسته‌ای با ایران را حفظ کنیم» و تقویت کنیم، و رژیم متعهد به عدم گسترش را تضعیف نکنیم.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :71
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :35
» بازديد ماه :731
» بازديدسال :11706
» کل بازدیدها :197847
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 670