X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - انتشار خبری درباره خانواده رییس قوه قضاییه: آیا تلگرام مسدود خواهد شد؟ Freedom of speech - انتشار خبری درباره خانواده رییس قوه قضاییه: آیا تلگرام مسدود خواهد شد؟
RSS

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات امروز ۱۷ مهر ۱۳۹۶ در گفتگو با خبرگزاری مهر خبر از تلاش و پیگری برای مسدود کردن آنچه که او «کانال‌های ضد انقلاب» خواند داد و گفت: «ما با جدیت در حال پیگیری هستیم تا کانال های مخالف نظام از دسترس خارج شود.»
آذری‌جهرمی این سخنان را در واکنش به اظهارات محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۶ بیان کرد که گفته بود: «این کانال[آمد‌نیوز] برای فعالیت‌های ضدانقلابی خود از بستر تلگرام استفاده می‌کند و به‌زودی تکلیف تلگرام را روشن می‌کنیم.»


وعده مسدود کردن کانال‌های تلگرامی سیاسی که منتقد و یا مخالف حکومت ایران هستند، پیش از این هم بارها توسط مسوولین دولت حسن روحانی مطرح شده بود، اما فیلتر یا مسدود کردن این کانال‌ها، بدون همکاری شرکت تلگرام امکانپذیر نیست. مقامات ایرانی یا باید مالکین این کانال‌‌ها را هک کنند و یا شرکت تلگرام برای مسدود کردن این محتوا با ایران همکاری کند. شرکت تلگرام بارها اعلام کرده است که هیچ محتوایی را بجز محتوای پورنوگرافی و تروریستی مسدود نخواهد کرد.


تن دادن به درخواست مقامات دولتی در ایران برای مسدود کردن کانال‌های منتقد دولت، برای شرکت تلگرام  هزینه گزافی خواهد داشت. چرا که برای این کار باید اصول اولیه آزادی بیان را زیر پا بگذارد. با توجه به سابقه سرکوب آزادی بیان در ایران، چنین همکاری، اعتبار شرکت تلگرام را به شدت خدشه‌دار خواهد کرد که به صورت مستقیم تبعات اقتصادی جدی برای این شرکت به همراه خواهد آورد. به همین جهت مشخص نیست آذری‌جهرمی علیرغم وقوف به این واقعیت به چه دلیلی وعده‌ای به مقامات قضایی می‌دهد که عملا نه در حوزه اختیارات و توانایی‌های اوست و نه امکان‌پذیر.


آذری‌جهرمی در توییتی که به پاول دوروف مدیر عامل شرکت تلگرام در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ارسال کرد به صورت تلویحی و بدون ذکر نام آمد‌نیوز،‌ این کانال‌ها را منتشر کننده اخبار دروغ خواند و نوشت: «ما از گردش آزاد اطلاعات حمایت می‌کنیم اما انتشار نفرت و اطلاعات غلط در فضای مجازی را محکوم می‌کنیم.» آذری‌جهرمی در حالی ادعا می‌کند که از جریان آزاد اطلاعات حمایت می‌کنند که بسیاری از سایت‌های مستقل خبری و یا بنگاه‌ها خبری معتبر در ایران فیلتر هستند.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :191
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :24
» بازديد ماه :329
» بازديدسال :11304
» کل بازدیدها :197445
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0