X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - بازداشت دو شهروند در ایلام و کرمانشاه با اتهامات سیاسی Freedom of speech - بازداشت دو شهروند در ایلام و کرمانشاه با اتهامات سیاسی
RSS

نیروهای امنیتی در شهرستان ایلام یک دانشجو را با اتهامات سیاسی بازداشت کردند. در شهرستان سرپل‌ذهاب در استان کرمانشاه هم یک تن بعد از دو روز بازداشت و بازجویی، از سوی اداره‌ی اطلاعات آزاد گردید.


بە گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز ۲۵ مردادماه سال ۱۳۹۶ خورشیدی، یک دانشجوی دانشگاه باختر ایلام به نام «سهیل محمدپور» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.


سهیل محمدپور از همکاران نشریات دانشجویی در استان ایلام است که به علت چاپ مطلبی انتقادی در رابطه با دخالتهای بسیج دانشجویی در امورات فرهنگی بازداشت شده است.


تاکنون مشخص نشده که بازداشت وی از سوی کدام اُرگان صورت گرفته است اما به علت انتقاد وی از بسیج دانشجویی، احتمالا از سوی حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده است.


سهیل محمدپور در حالی به علت نگارش مطالب انتقادی بازداشت شده است که در اصول ۲۴ و ۱۷۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی صراحتا به آزادی بیان مطبوعات و رسانه‌های گروهی اشاره شده است.


در خبری دیگر روز ۲۱ مردادماه، یک تن در سرپل‌ذهاب به نام «حیدر الیاسی» برای مدت دو روز از سوی ماموران اداره‌ی اطلاعات بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت.


بازداشت حیدر الیاسی در رابطه با خروج احتمالی غیرقانونی یکی از فرزندانش از مرز صورت گرفته و به خانوادە‌ی الیاسی هشدار داده شده است کە فرزندشان باید بە زادگاه خویش بازگردد و خود را به اداره‌ی اطلاعات معرفی نماید.


اداره‌ی اطلاعات سرپل‌ذهاب مقرر کرده است که حیدر الیاسی باید تا هنگام بازگشت فرزندش، هر هفتە یک بار بە این ادارە مراجعە کند.


ناچارکردن این خانواده برای بازگرداندن فرزندشان در حالی صورت میگیرد که طبق ماده‌ی ۱۳ اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر که ایران هم‌ یکی از امضاءکنندگان آن است، هر انسانی سزاوار و محق به داشتن آزادی جابه جایی از محلی به محلی دیگر و اقامت در هر نقطه‌ای است.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :103
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :35
» بازديد ماه :102
» بازديدسال :8349
» کل بازدیدها :194490
» مجموع اعضا : 13
» تعداد مطالب : 664