X
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - بازداشت سه شهروند به دلیل «حضور با شاخه گل در برابر زندان» Freedom of speech - بازداشت سه شهروند به دلیل «حضور با شاخه گل در برابر زندان»
RSS

بر اساس گزارش رسیده از یک منبع مطلع  در ایران ، نیروی انتظامی کرج با حمله به تجمع آرام و محدود تعدادی از فعالان سیاسی در برابر زندان رجایی‌شهر کرج، سه تن از آنان به نام‌های بهنام ابراهیم‌زاده، واله زمانی و پیمان سالم را بازداشت و به پلیس امنیت کرج منتقل کرده است.


این منبع مطلع  گفت جمعی حدودا بیست نفره، روز چهارشنبه ۲۲ شهریور به نشانه همراهی با خانواده‌های زندانیان سیاسی-عقیدتی زندان رجایی شهر، با شاخه‌های گل در مقابل درب ورودی زندان نشسته بودند که دخالت «توام با خشونت پلیس» منجر به پراکنده کردن جمعیت و بازداشت آنان شد.

به ترتیب از راست به چپ واله زمانی، بهنام ابراهیم‌زاده و پیمان سالم


منبع مطلع که از حاضران در تجمع بود، با اظهار تعجب از حمله پلیس به اجتماع آرام ، چنین گفت: «اسمش را تجمع هم نمی‌شود گذاشت، چون ما با شاخه گل در یک گوشه نشسته بودیم و فقط قصدمان قوت قلب دادن به خانواده‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی بود که برای ملاقات آمده بودند، ولی پلیس آمد و اول سعی کرد تلفن و گوشی بچه‌ها را بگیرد و وقتی مقاومت کردند و گفتند این کار غیرقانونی است، چند نفر از بچه‌ها را بازداشت کردند.»


این شاهد عینی  گفت به دلیل اعمال خشونت پلیس و پراکنده شدن جمعیت، احراز دقیق تعداد بازداشت شدگان دیگر به جز بهنام ابراهیم زاده، واله زمانی و پیمان سالم در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.


بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری که اردیبهشت ماه پس از هفت سال از زندان رجایی‌شهر آزاد شد، از جمله کسانی است که روز گذشته مجددا در مقابل این زندان بازداشت شد. همسر بهنام ابراهیم زاده با تایید خبر بازداشت همسرش  گفت آنان در پلیس امنیت کرج نگهداری می‌شوند و دادسرا برای آنان قرار کفالت صادر کرده است. زبیده حاجی‌زاده  گفت همسرش تصور نمی‌کرده است حضورش با دسته گل به بازداشت منجر شود: «بهنام تازه آزاد شده و ما درگیر بیماری پسرم بودیم، من به بهنام گفتم نرو مبادا بازداشتت کنند ولی خودش گفت چون تجمع آرام است و با دسته گل، بازداشت نمی‌کنند، ولی حالا تماس گرفت که بازداشت شدم و شنبه انگار قرار است با قرار کفالت آزاد شوند.»


پیمان سالم، دانشجوی ۱۹ ساله نیز از دیگر کسانی است که بازداشت شده‌ است. یک عضو خانواده آقای سالم  گفت که به دلیل عواقب امنیتی احتمالی برای خود و فرزندشان، قادر به گفتگو نیستند.


واله زمانی نیز از فعالان کارگری است که پیش از این نیز در تجمعات کارگری چندین بار به صورت کوتاه مدت بازداشت شده است.


اجتماع دیروز فعالان سیاسی در همراهی با بیش از پنجاه تن از زندانیان سیاسی-عقیدتی زندان رجایی شهر کرج انجام می‌شد که از روز هشتم مرداد ماه و پس از انتقال ناگهانی و بدون وسایلشان به سالن ده این زندان، دست به اعتصاب غذا زده بودند. اگرچه اعتصاب غذای این زندانیان پس از حدود چهل روز به درخواست خانواده‌ها و همبندیانشان به روزه سیاسی تبدیل شد، اماضرب و شتم و خشونت حین انتقال، عدم تحویل وسایل شخصی زندانیان، وضعیت رفاهی نامساعد بند جدید و تعدد دوربین‌های مداربسته حتی در حمام‌ و دستشویی، از مهم‌ترین مسائلی است که زندانیان همچنان نسبت به آن اعتراض دارند و گفته‌اند همچنان پیگیر مطالباتشان خواهند بود.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :33
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :22
» بازديد ماه :54
» بازديدسال :4801
» کل بازدیدها :190942
» مجموع اعضا : 12
» تعداد مطالب : 646