X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - ترس خامنه ای از دولت روحانی باعث شد خامنه کابینه را تعیین کند. Freedom of speech - ترس خامنه ای از دولت روحانی باعث شد خامنه کابینه را تعیین کند.
RSS

خبر داغ این روزا در مورد کابینه روحانی و وزرای پیشنهادی او به ساختمان نمایندگان است، در این رابطه سوالات زیادی برای همه به وجود آمد، نبود وزیر زن در کابینه روحانی، وزرای که سابقه گذشته خوبی نداشتند، وزرای که در کشتار 67 دست داشتند و و و..

با توجه با لیست پیشنهادی روحانی به مجلس، و یک نگاه کوتاه به این لیست و ب توجه به اختیارات رهبر و همچنین به تاثیر بودنو بی قدرت بودن شخص رئیس جمهور در نظام حکومتی این ، به این نتیجه میرسیم که این اشخاص که در لیست وزرای پیشنهادی دولت دوم روحانی قرار دارند، پیشنهاد رهبر می باشد. رهبر بر طبق صلاحیت نظام هر دوره تعداد ثابتی از وزرا تعیین میکند و بدون دخالت نمایندگان ری اعتماد از مجلس باید گرفته شود، وزیران اطلاعات، وزیر دفاع و نیروهای مسلح، وزیر دادگستری و وزیر کشور توسط رهبر مشخص می شود و تغییر و یا انتقاد در این مورد هیچ وقت دیده نشده است در این دوره انتخاب معاون اول رئیس جمهور نیز توسط رهبر انتخاب شده است و این بیانگر ترس خامنه ای، از سیاستهای دولت است و با این کار قصد درد که مثل همیشه حرف حرف خودش باد.


بحث درباره وزرائی که روحانی به مجلس معرفی کرده از فردا شروع می شود. این که چه کسانی تائید و یا رد شوند موضوع و مسئله اصلی نیست. مسئله اصلی اینست که این کابینه را میتوان کابینه آقای خامنه ای دانست. نه تنها تک تک وزرا با تائید و پیشنهاد وی انتخاب شده اند، بلکه معاونان رئیس جمهور را نیز آقای خامنه ای تعیین و یا پیشنهاد کرده است. نه تنها این، بلکه وزیر کشور که بدستور شخص رهبر در کابینه روحانی ابقاء شده در باره انتخاب استانداران باید یک گزارش تفصیلی به بیت رهبری بدهد تا در صورت تائید اقدام شود.
   


 گفته می شود در سفر کوتاه روحانی به مشهد برای تعیین تکلیفی کابینه و در جلسه ای که با رهبر داشته، آقای خامنه ای می گوید رحمانی فضلی باید وزیر کشور بماند و زنگنه هم باید برود. سرانجام بر سر ماندن زنگنه به تفاهم می رسند و بر سر رحمانی فضلی روحانی دستور رهبر را حکم حکومتی تلقی می کند. 

دلیل اصلی کنار ماندن خانم ها امین زاده و مولاوردی از ترکیب کابینه و عدم معرفی وزیر زن به مجلس مخالفت رهبر بوده است. باز، در جلسه مشهد روحانی می گوید در گذشته رسم بر این نبوده که معاونان رئیس جمهوری باید با نظر شما تعیین شوند. خامنه ای می گوید "اگر در گذشته هم نبوده، الان هست!"


این که آقای خامنه ای خود زیر کدام فشارها و از بیم کدام واکنش ها کابینه تعیین کرده و یا نظرات شخصی خود را تحمیل کرده یک بحث است، اما بحث دیگر که اصلی تر هم هست اینست که این کابینه، کابینه آقای خامنه ای است و هر ناکارآمدی دولت متوجه شخص اوست. این آن واقعیاتی است که بتدریج و به اشکال مختلف توسط مطبوعات و یا برخی رسانه ها صریح یا با اشاره در آینده طرح خواهد شد. دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :272
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :24
» بازديد ماه :410
» بازديدسال :11385
» کل بازدیدها :197526
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0