X
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران 2 فعال تلگرامی اهل مهاباد را بازداشت کردند Freedom of speech - حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران 2 فعال تلگرامی اهل مهاباد را بازداشت کردند
RSS

این روزها خبر بازداشت فعالین مجازی اینقدر زیاد شده که هر روز سایت های حقوق بشری باید یک نطلب رو به اون اختصاص بدهند، واقعا جای تاسف دارد که در خصوصی ترین حریم مردم هم فضولی میکنند و اینها همه نشان از عدم اعتماد دولت به مردم که ناشی از عدم اطمینان مسولین حکومت به نوع رفتارهای غلط و اشتباه خود در مقابل مردم جامعه است...

روز پنج‌شنبه پانزدهم تیرماه، دو فعال تلگرامی اهل مهاباد از سوی حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال یافتند. سایت های حقوق بشری هویت یکی از بازداشت‌شدگان را "جمال تنهایی" فرزند عمر اعلام کرد.این فعال تلگرامی بازداشت شده اهل روستای "حاجی خوش" از توابع منطقه شارویران مهاباد می‌باشد.


به گفته یکی از نزدیکان آنها ، نیروهای اطلاعاتی به خانواده بازداشت‌شدگان اعلام کردند که از دادن اطلاعات در رابطه با بازداشت آنان به رسانه‌ها خودداری کنند.


این دو شهروند کُرد به اتهام فعالیت در تلگرام توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت شده‌اند.


تا این لحظه هیچ خبر گزاریی، هویت دیگر فعال تلگرامی را اعلام نکرده است.


چندی پیش، سازمان گزارشگران بدون مرز در اطلاعیه‌ای عنوان کرد که کاربران تلگرام بیش از بیش هدف بازداشت نهادهای امنیتی و قضایی نظام قرار گرفته‌اند.


از آغاز سال میلادی جاری (٢٠١٧)، این سازمان بیش از ٩٤ مورد بازداشت وب‌نگاران را در رابطه با استفاده از تلگرام ثبت کرده است.


حکومت اسلامی ایران در رده‌بندی جهانی آزادی مطبوعات ۲۰۱۷ گزارشگران بدون مرز از میان ١٨٠ کشور جهان در رده ١٦۵ قرار دارد.


تلگرام یک شبکه‌ی اجتماعی ارسال پیامک، عکس، ویدیو و فایل است که در سال ٢٠١٣ میلادی راه‌اندازی شد و در سال‌های اخیر بر شمار کاربران آن افزوده شده است.


حکومت جمهوری اسلامی ایران در این شرایط حساس نه از آمریکا میترسد و نه از هیچ ابر قدرت دیگر تنها از پرده برداشته شدن واقعیت های داخلی میترسد، هر خبر که از ایران به بیرون درج پیدا میکند خشم مردم را بیشتر کرده و عدم اعتماد  مردم از نوع رفتار حکومت بیشتر می شود. روزی فرا خواهد رسید که دیگر نه با بازداشت نه با اعدام و نه با فیلتر و حذف صدای آزادی خواه کاری به پیش نخواهند برد و باید نه تنها از این آب و خاک بروند بلکه باید از این دنیا محو شوند. تا پیروزی اندکی صبر و تلاش لازم است... 


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :144
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :35
» بازديد ماه :1411
» بازديدسال :7762
» کل بازدیدها :193903
» مجموع اعضا : 13
» تعداد مطالب : 663