X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - حکم تبعید ابد محمدعلی شمشیرزن و پنج درویش گنابادی دیگر به حبس ابد Freedom of speech - حکم تبعید ابد محمدعلی شمشیرزن و پنج درویش گنابادی دیگر به حبس ابد
RSS

یک منبع آگاه به پرونده محمد علی شمشیر زن، درویش گنابادی که به اتهام محاربه محکوم به تبعید و نفی مادام‌العمر در شهر بندرعباس است به کمپین حقوق بشر در ایران گفت اوایل هفته گذشته از سوی اجرای احکام دادسرای انقلاب شیراز در «روندی غیرقانونی» حکم تبعید مادام العمر این زندانی به «حبس ابد »تبدیل شده است.


علاوه بر آقای شمشیرزن، پنج درویش گنابادی دیگر در این پرونده نیز که با اتهام محاربه محکوم به تبعید مادا‌م‌العمر یا تبعیدهای چندساله به شهرهای مختلف محکوم شده بودند، «طبق حکم جدید تبعید آن‌ها به حبس ابد یا پنج تا هفت سال حبس تبدیل شده است.» به غیر از محمدعلی شمشیرزن که از ۱۸ دی ماه ۹۵ به دلایل نامشخص به زندان منتقل شد، بقیه در شهرهای مشخص‌شده در حکم در تبعید به سر می‌برند و هر لحظه امکان بازداشت‌ و انتقال آن‌ها به زندان وجود دارد.


این منبع با اظهار این‌که وکلای این دراویش طی چند روز آینده به این حکم اعتراض خواهند کرد، درباره غیرقانونی بودن تغییر حکم صادر شده به کمپین گفت: «قاضی اجرای استدلالش این بوده که اگر او  و بقیه دراویشی که در این پرونده محکوم به حبس شده‌اند در زندان توبه کنند آزاد خواهند شد. البته مشخص نیست باید به چه چیزی توبه کنند و مگر درویش بودن جرم است.»


محمدعلی شمشیرزن، درویش گنابادی و اهل شیراز ، متهم به محاربه از طریق عضویت در فرقه انحرافی به تبعید مادام العمر به شهر بندرعباس محکوم شده است. او فروردین ۹۵ به بندرعباس برای اجرای حکمش منتقل شد اما صبح ۱۸ دی ماه وقتی برای اعلام حضور روزانه‌اش به کلانتری مراجعه کرده بود بازداشت و روانه زندان مرکزی بندرعباس شد و تاکنون در ان‌جا به سر می‌برد. اکنون با این حکم اگر تایید شود تا ابد محکوم به حبس است مگر این‌که از توبه کند.


آقای شمشیر زن دچار بیماری قلبی است و «طبق گفته پزشکان بهداری زندان بندرعباس نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد اما مقامات زندان به انتقال او به پزشک متخصص تاکنون مخالفت کرده‌اند.»


محمد علی شمشیرزن در شهریور ماه ۱۳۹۰ به همراه تعداد دیگری از دراویش در شهر کوار استان فارس بازداشت شد. در آن زمان نیروهای تندرو به تعدادی از این دراویش حمله کرده بودند در این حمله که حتی با تیراندازی همراه بوده، بسیاری بازداشت و حتی زخمی شدند. محمدعلی شمشیرزن پس از بازداشت مدتی در بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ تحت بازجویی قرار گرفت و پس از آن به زندان عادل‌آباد شیراز منتقل شد و در اذر ماه ۹۱ با قرار وثیقه تا زمان رای دادگاه آزاد شد.


آقای شمشیرزن به همراه پنج درویش دیگر بازداشت شده در فروردین ۹۴ در دادگاه انقلاب شیراز به اتهام محاربه از طریق عضویت در فرقه انحرافی به تبعید به شهرهای مختلف محکوم شدند.


در این پرونده محمد علی شمشیرزن، کاظم دهقان و حمید آرایش برای مادام العمر به ترتیب به شهرهای بندرعباس، زاهدان و اهواز تعبید شدند، همچنین محمد علی صادقی، ابراهیم بهرامی و محمد علی دهقان به مدت هفت سال هر کدام و به ترتیب به شهرهای دزفول، زابل، مراغه و سردشت تبعید شدند. این حکم در دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی کشور هم تایید شد.


پس از بازداشت این دراویش، دکتر سیدمصطفی آزمایش، سخنگوی برون مرزی دراویش نعمت اللهی گنابادی در گفتگویی با کمپین در تاریخ ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۰ گفت در این درگیری فقط شامل شهر کوار نبوده و در تهران نیز برخی از دراویش همزمان بازداشت شده اند. همچنین او در این گفتگو اشاره کرده بود شش نفر از دراویش در این حملات در شهرکوار فارس دچار اصابت گلوله واقع شده و به بیمارستان منتقل شدند. او همچنین گفته بود کسانی که به دروایش حمله کرده‌اند وابسته به «بسیج طلاب» بوده‌اند.


طبق رای جدیدی که هفته گذشته ابلاغ شده، قاضی اجرای احکام دادسرای شیراز علاوه بر تغییر حکم محمد علی شمشیر زن، حکم تبعید مادام‌العمر کاظم دهقان و حمید آرایش به شهرهای زاهدان و اهواز را تبدیل به حبس ابد در زندان‌های ان شهر کرده و همچنین محمد علی صادقی، ابراهیم بهرامی و محمدعلی دهقان نیز که محکوم به هفت سال تبعید در شهرهای مختلف بودند اکنون به هفت سال حبس در زندان‌های این شهرها محکوم هستند.


به گفته این منبع «حکم جلب آن‌ها صادر شده و هر لحظه امکان بازداشت‌ و انتقال‌شان به زندان شهرهای که در تبعید به سر می‌برند وجود دارد.»


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :194
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :24
» بازديد ماه :332
» بازديدسال :11307
» کل بازدیدها :197448
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0