X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - درخواست دانشجوی ۲۳ ساله کرد اهل کرمانشاه محکوم به اعدام Freedom of speech - درخواست دانشجوی ۲۳ ساله کرد اهل کرمانشاه محکوم به اعدام
RSS

درخواست دانشجوی ۲۳ ساله کرد اهل کرمانشاه کە به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت کشور فقط به جرم خروج از مرز ایران، بە اعدام محکوم شدە است از سازمانهای حقوق بشری و فعالان سیاسی و حقوق بشری برای نجات جانش.متن کامل نامه در زیر از نظرتان می گذرد:

گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران،

بدینوسیله به استحضار می رساند که اینجانب ابوبکر رستمی فرزند محمد تقی ساکن کرمانشاه و دانشجوی رشته فوریتهای پزشکی و دارای ۲۳ سال سن که با توجه به اینکه می‌خواستم از راه پاکستان به یکی از کشورهای خارجی بروم موقعی که به پاکستان رسیدم بعد از اینکه مدتی پیش فعالان سیاسی در پاکستان بودم می‌خواستم به کراچی و از آنجا به یکی از کشورهای خارجی بروم تا ادامه تحصیل بدهم که متاسفانه در راه توسط گروه تروریستی BLP( یک گروه بلوچ پاکستانی است که همکاری نزدیک به سپاه  قدس دارد) دستگیر شدم و پس از ۲ روز یعنی در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ من را تحویل ایران دادند.

با توجه به اینکه بزرگترین جرم من خروج از مرز ایران بود حدودا در مدت ۳۱ روزی که در اطلاعات سپاه زاهدان و ۶۰ روز دیگر که در اداره اطلاعات زاهدان و ممنوع ملاقات بودم تحت بدترین شکنجه‌های روحی و جسمی و توهین و شکنجه‌های روانی و فحش‌های رکیک و حتی تهدید به آزار جنسی مجبور به اقرار و اعترافاتی شدم که روحم از این اعترافات خبر نداشت.


الان در حدود ۲ سال است که در زندان زاهدان به اتهام‌هایی همچون محاربه و اقدام علیه امنیت کشور محکوم به اعدام و ۵ سال حبس شده‌ام.

این در حالیست که هیچ کدام از این جرائم را انجام نداده و حتی در دادگاه نیز اقرار کرده‌ام که این بازجویی‌ها تحت شکنجه بوده و من را مجبور کردند و حتی از وقوع آنها نیز بی خبرم. ولی متاسفانه دادگاه به حرف‌ها و دفاعیات من گوش نکرده و بنابر اعترافاتی که تحت شکنجه بودم و در سپاه و وزارت اطلاعات اعتراف کرده‌ام من را به اعدام محکوم کرده‌اند.

لذا از گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران، شما فعالان سیاسی و حقوق بشر ایران تقاضا دارم برای نجات جان من اقدام کرده و نامه‌های من را بدون پاسخ نگذارید.

با تشکر، ابوبکر رستمی زندان مرکزی زاهدان


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :70
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :25
» بازديد ماه :563
» بازديدسال :11538
» کل بازدیدها :197679
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0