X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - دل نوشته موگرینی از مراسم تحلیف Freedom of speech - دل نوشته موگرینی از مراسم تحلیف
RSS

  


خانم فدریکو موگرینی بعد از بازگشت به پارلمان اروپا دل نوشته ای در فیس بوکش منتشر کرد که مورد توجه شبکه های اجتماعی قرار گرفت.


اوه مای گاد هنوزم فکر می کنم خواب می دیدم. تمام دیدارها و مراسم دیپلماتیک زندگی ام یک طرف مراسم تحلیف حسن روحانی یکطرف. یک عمر در مرکز دیپلماسی بودیم و کسی نگفت خانم موگرینی خرت بچند اما از مجلس جمهوری اسلامی هرچی بگم کم گفتم.
تمسخر سلفی گرفتن نمایندگان مجلس با موگرینی در نشریه ایتالیایی"لارپوبلیکا"


 این نشریه با انتشار کاریکاتوری نوشت: اگر ایوانکا ترامپ به ایران میرفت چه میشد؟! 


 یکی با عبایش صندلی برایم تمیز می کرد. یکی تند و تند نوشابه تعارف می کرد. یکی هی شکلات و نقل بیدمشک میذاشت توی جیبم. همه سلفی می گرفتند. یکی شان اینقدر با من خودی شده بود می گفت فدی جون یه کم بخند و شرق شرق عکس می گرفت. یک نماینده دیگر وقتی می خواست از من عکس بگیرد گفت: بگو چیز. رفیقش گفت بگو مرگ بر آمریکا اینطوری قشنگتره. حتی یکنفر تلفن اش را داد دستم و گفت منزل و دخترم پشت خط هستن سلام دارن خدمتتون. یکی هم بلند بلند با تلفن حرف می زد و می گفت فعلا وقت ندارم، با خانم موگرینی هستم بعدا زنگ بزنید. بیچاره موگابه با حسرت نگاهم می کرد و دندان قروچه می رفت. روسای لسوتو و جزایر قمر و گینه بی صاحاب هم بر و بر نگاهم می کردند و زیرلب فحش می دادند. چند نماینده هم گفتند به کسی قول ندی چون بعد از مراسم قراره بریم تو مرقد حضرت امام یه دوری بزنیم. یکی هم یک پاکت داد دستم و گفت کادوی بچه هاست قابل شما را نداره. نگاه کردم دیدم مقداری دلار گذاشته توی پاکت شماره تلفن اش را با خط انگلیسی هم نوشته بود پشت پاکت و یک استیکر قلب هم چسپانده بود روی در پاکت. ناگهان صلوات فرستادند و شروع کردند به الله اکبر گفتن. فکر کردم داعش حمله کرده. از ترس رفتم زیر میز. بعدا فهمیدم روحانی با یک لشکر وارد مجلس شده. 


مراسم با نوجه خوانی شروع شد. بعدش چند نفر صحبت می کردند. دو سه نفر هم روضه خواندند. مهمونای خارجی همه چرت می زدند. حتی یک چهره سرشناس نظام چنان خروپفی می کرد که خیلی ها را به خنده انداخته بود. منم خوابم گرفته بود ولی چون بغل رئیس جمهور و آقا جواد نشسته بودم، خودم را نیشگون می گرفتم تا خوابم نبره. یک هیئت خیلی بلند پایه  بین المللی از من پرسیدند تو قبلا زیاد اینورا بودی، میدونی کی نهار میدن؟ آخه ما دیشب دیر آمدیم به شام هم نرسیدیم امروز هم صبح زود ما را با مینی بوس آوردن مجلس. دست کردم توی جیبم و مقداری نقل بید مشک ریختم کف دست نماینده هیئت. یازو گفت خدا خیرت بده داشتم وا می رفتم. از جواد جان پرسیدم مراسم تحلیف چرا  اینقدر دنگ و فنگ داره؟ گفت جلو شما و مهمانان خارجی خودشان را لوس می کنند. آخر سر رئیس قوه قضاییه رفت پشت تریبون و خطاب به روحانی گفت: بیا از این بالا قسم بخور که از این در رفتی بیرون دست از پا خطا نمی کنی. و با دلخوری اضافه کرد اینجا رو امضا کن. روحانی پرسید قلمت کو؟ رئیس قوه قضاییه گفت: مگه خودت قلم نداری؟ روحانی به جواد گفت قلم داری؟ جواد گفت نه . خلاصه از هرکسی پرسیدند قلم داری هیچکس نداشت. بعدا معلوم شد حراست مجلس اجازه ورود قلم به مجلس نداده. یکی از روسای خارجی ته جیبش یک قلم پیدا کرد ولی نمی نوشت. آخر سر قرار شد روحانی قسم بخورد و بعدا امضا کند. از جواد جان پرسیدم چرا اینقدر اصرار بر امضا رئیس جمهور دارن؟ جواد جان جواب داد: چون از زمان هاشمی به بعد همه روسای جمهور همینکه پایشان را از مجلس گذاشته اند بیرون زده اند زیرش. جای همه دوستان خالی خیلی خوش گذشت... 


اسد مذنبی

برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :190
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :24
» بازديد ماه :328
» بازديدسال :11303
» کل بازدیدها :197444
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0