X
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - رضا پهلوی از ریاست «شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد» کنار می‌رود Freedom of speech - رضا پهلوی از ریاست «شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد» کنار می‌رود
RSS

۹ شهریور ۱۳۹۶


 رضا پهلوی در بیانیه‌ای که به مناسبت چهارمین مجمع عمومی «شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد» منتشر کرده، اعلام کرده است که با برگزاری این مجمع دیگر ریاست این شورا را برعهده نخواهد داشت.


رضا پهلوی شناخته‌شده‌ترین چهره‌ی اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران که سال‌هاست با هدف برقراری یک نظام دمکراتیک و سکولار در عرصه‌ی مبارزات سیاسی ایران حضور دارد، خود از مبتکران تأسیس این شورا بود که ابتدا سخنگوی آن و از سال ۹۴ ریاست آن را بر عهده داشت.





 رضا پهلوی در این بیانیه توضیح نداده است که از این پس چه نقشی در این شورا خواهد داشت و حضور سیاسی وی در آینده چگونه خواهد بود.


چهارمین مجمع این شورا قرار است روز ۲۵ شهریور ۹۶ (۱۶ سپتامبر ۲۰۱۷) برگزار شود.


متن کامل بیانیه‌ی  رضا پهلوی در ادامه می‌خوانید.


مجمع عمومی آینده شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد

۲۵ شهریور – ۱۶ سپتامبر


سرزمینمان ایران با دوران حساس و پیچیده تاریخی روبرو است. از یکسو فروپاشی شیرازه‌های حکومت اختلاس‌گر جمهوری اسلامی و از سوی دیگر تحولات منطقه‌ای و در نهایت تغییر خط مشی جامعه جهانی در برابر سیاست‌های تروریست‌پرور و تنش‌زای جمهوری اسلامی می‌تواند نویدبخش تغییرات بنیادین برای ملت ایران باشد.


به همین دلیل، نقش تاریخی بر دوش یکایک ما ایرانیان است تا از این دوران با کمترین هزینه به سوی آزادی و حاکمیت مردم بر مردم گذر کنیم. گردهمایی‌های اعتراضی درون کشور را آنچنان هدایت کنیم که از وقوع خشونت دوری شود و بر اساس رفتار جمعی ملت ایران، جامعه جهانی در سیاست‌گذاری‌های خود از گزینه جنگ بپرهیزد. به راستی، از خود بیرون شویم و غرق در ایران شویم و دست در دست یکدیگر به عنوان یک عضو خانواده بزرگ و کهن، سرنوشت و آینده فرزندان این مرز و بوم را رقم زنیم.


هم میهنانم،


از ابتدای به روی کارآمدن این نظام مستبد، همه تلاش و همّ و غم من، یاری دادن به همبستگی و همیاری برای آزادی و سربلندی سرزمینمان ایران بوده است. به ویژه تحولات دهه اخیر پس از رویداد خرداد ۸۸، نسل جدیدی باورمند به آزادی برای حق انتخاب شدن و حق انتخاب کردن، به دور از هرگونه وابستگی ایدوئولوژیکی وارد صحنه مبارزات شد. ادامه سرکوب، وضعیت نابسامان زندانیان سیاسی- عقیدتی، افزایش آمار اعدام، توسعه اقتصاد رانتی، افزایش نجومی اختلاس سردمداران، گسترش فقر، بیکاری، فساد، اعتیاد، فحشا و تنش‌زایی در سطح منطقه و جهان، شرایط را به گونه‌ای تغییر داد که به‌وجود آمدن بستری فرامسلکی را در برون از مرزهای کشورمان برای بازتاب صدای مردم ستمدیده ایران لازم دانستم.


اینچنین با همیاری یاران برآن شدیم تا دست در دست هم، بدیلی دموکراتیک در برابر نظام جمهوری اسلامی سازمان دهیم. نهادی که حول منشور هفده‌گانه، ساز و کار مناسب برای شروع یک حرکت فرامسلکی در راستای انحلال دیکتاتوری جمهوری اسلامی در ایران و سپس شرایط برگزاری انتخابات آزاد، سالم و عادلانه برای تعیین قانون اساسی نوین ایران مبتنی بر دمکراسی، حقوق بشر و گیتی‌گرایی را ایجاد کند.


بدینسان، شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد به تاریخ فروردین ماه ۱۳۹۲ در شهر پاریس بنیان نهاده شد. با توجه به راهکارهای پیش‌بینی شده در سال نخست،‌ نقش سخنگوی این نهاد را به رای مجمع موسس به مدت دوازده ماه برعهده گرفتم. در جایگاه سخنگوی این نهاد به یاری هموندان همراه، موفق به شناسایی باورها و اهداف محوری شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد در عرصه جهانی شدیم.


در مجمع عمومی ۱۳۹۴ که در شهر تورنتوـ کانادا برگزار شد، نیاز مبرم برای ارائه سیاست‌های راهبردی‌ـ کلان و نمودارسازی نقشه راه برای دستیابی به اهداف این شورا، با پیشنهاد و رای آن مجمع نقش ریاست را به مدت ۳۶ ماه پذیرا شدم.


در شهریورماه پیش روی، به برگزاری چهارمین مجمع عمومی شورای ملی ایران نزدیک می‌شویم. با توجه به رویکرد چشمگیر شورای ملی ایران در عرصه جهانی و هدایت نیروهای درون‌مرزی، به مرحله کنش راهکارهای کاربردی نمودارسازی شده سیاست‌های کلان توسط دفتر سیاسی و کمیسیون‌های وابسته به آن، گزینش دوباره سمت «ریاست» برای طرح «سیاست‌های کلان» نیازی نمی‌باشد. ساختار نوین شورای ملی ایران، بدون شک نقش این نهاد را برای پیشبرد کارزارهای راهبردی برای هدایت جامعه جهانی و نیروهای درون مرز در مسیر گذار به سوی دمکراسی، حقوق بشر و گیتی‌گرایی در راستای منافع ملی ایران دارای حساسیت و اهمیت بیشتری می‌کند.


یقین دارم که ایستادگی و تلاش مبارزات آزادی خواهان کشورمان در راه دستیابی به آزادی به ثمر خواهد نشست و دگربار ایران به کاروان جهان آزاد و پیشرفته خواهد پیوست.


پاینده ایران

رضا پهلوی


 


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟



    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟







    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :32
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :22
» بازديد ماه :53
» بازديدسال :4800
» کل بازدیدها :190941
» مجموع اعضا : 12
» تعداد مطالب : 646