X
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - ریاکاری از اسلام پیامبر تا اسلام پهلوی و اسلام کنونی آزاده نامداری! Freedom of speech - ریاکاری از اسلام پیامبر تا اسلام پهلوی و اسلام کنونی آزاده نامداری!
RSS

درود بر آزادی


این گفتار درباره محمدرضا شاه فقید نیست. درباره آزاده نامداری هم نیست. این گفتار درباره جامعه ای مذهبی و خرافاتی است که اسلام را آنگونه که سلیقه اش هست می بیند. بقول سهراب سپهری : مذهب شوخی سنگینی بود که محیط با من کرد و من سالها مذهبی ماندم بی آنکه خدایی داشته باشم.در زمان پیامبری محمد همواره با شعار حمایت از زنان بیوه و بینوایان در میان مردم محبوبیتی به دست آورد اما واقعا محمد کی بود؟ آیا هرآنچه گفت بود؟ اگر در آن زمان تکلونوژی به قدرت امرزو بود مطمئنا چیزی به اسم اسلام ناب محمدی نبود ، اگرچه با وجود نبود این امکانات باز تاریخ نگارانی بودند که تنها ذره ای از شخصیت شهوت آمیز و وحشیانه ی محمد را به تصویر کشیدند که چیزی جز ریا و به عبارتی سیاست کثیفی برای چیره شدن بر مردم نبود حتی امام اول شیعیان نیز به قهرمانی برای کمک شبانه به بینوایان و فقرا قلمداد می شود اما او نبود که به طور وحشیانه ای خون هزاران بیگناه را گرفت ...


اگر به فیلم ، شعر ، موسیقی و داستانهای دهه های ۳۰ تا ۶۰ بنگریم بیشتر آنها بوی مذهب دارد. مذهبی بودن در خون و رگ نویسندگان و هنر مندان ایرانی است و ایرانیان مذهب شیعه را هویت و فرهنگ خود قلمداد نموده اند. اما با بررسی بیشتر متوجه می شویم که این مذهب با اسلام واقعی فاصله بسیار دارد.  ایرانیان تاب تحمل اسلام ناب محمدی و آیات تند و تیز قرآن را ندارند و ترجیح داده اند قسمتهایی از اسلام را با فرهنگ ایرانی در آمیزاند و ملغمه ای ساخته شد پر از تناقض!


ما از سویی می بینیم و حس می کنیم که اسلام و تشیع خرافی آن هیچ نقشی در زندگی روزمره ما نمی تواند داشته باشد و از سوی دیگر با فرهنگی مواجه هستیم که از مادران و پدران مسلمان بما رسیده است و نسبت به آن حس تعلّق داریم. زبان فارسی  پر است از اصطلاحاتی که رنگ و بوی مذهب دارد؛ به این عبارات دقت فرمایید :

خدا نگهدار ؛ خداحافظ ؛ دست خدا به همراهت… برای بدرود گفتن بکار می رود.

یا علی مدد! علی نگهدارات! علی علی !…. برای تلاش بیشتر و دادن روحیه در کار سخت بکار می رود.یا ابالفضل! یا ضامن آهو ! یا خدا !…. اینها را نیز معمولاً برای تعجب بکار می بریم. یا حسین شهید را هم معمول است که زمان نوشیدن آب بکار برده میشود. اینها فرهنگی خرافی است که ما وارد زندگی خود نموده ایم و تار و پود مغز ما را هم اشغال نموده است. کنار گذاشتن این فرهنگ برای ما بسیار سخت است . تنها تصور نمایید که یک شخص بیخدا برای خداحافظی باید بگوید بدرود. چون خدایی وجود ندارد که حافظ ما باشد!!!!!!


اینکه آزاده نامداری ، علی دایی و بسیاری از  ایرانیان دچار ریا هستند ، این اصل قضیه نیست. اصل قضیه این است که فرهنگ ما بخصوص پس از تشیع دوران صفوی دچار چاپلوسی و ریاکاری شده است. تنها کافیست متن نامه های دوران قاجار و صفویه را بخوانید تا ببینید که چه میزان مرکب و کاغذ تنها برای ریا ، چاپلوسی و تملق به هدر رفته است و نامه ای که دو کلمه بوده به دو هزار کلمه توسعه یافته بوده است!

صداقت مفهومی که فراموش شده!!!!!!!به خود و دور و بر خود اگر نگاهی بیاندازیم ، هر گوشه از کشور بحران زده ایران را که نیک بنگریم ، بسیاری از مشکلات ما بخاطر فراموش نمودن صداقت است. ما به خود و به فرزندان خود دروغ می گوییم. دروغ و ریا ابزاری است که فرهنگ ایرانی بخوبی از آن بهره برده است ولی در دنیای امروز که پرده ها کنار رفته اند و آگاهی حرف اول را می زند ، ما ایرانیان با مسأله ای مواجه شده ایم که آزاردهنده است. اینکه تا کی می توانیم با چاپلوسی و دروغ این کشور را اداره نماییم؟!

بعنوان نمونه با آشنایی چند دقیقه ای در یک تاکسی فوراً متوجه خواهید شد که مذهبی بودن و تعلّق خاطر به قبر امامان از موضوعات بحث است.  برای معرفی خود و اینکه خود را فردی سالم و موجّه جلوه دهند از اعتقادات خرافی خود سخن می گویند. مثلاً  : هر چه دارم از صدقه سر اهل بیت است! این جمله مشهور بسیاری است! اما درست نیست. ما هر چه داریم از صدقه سر کلاهبرداری ، دروغ و فریب دیگران است! این است واقعیت جامعه بیمار و ریاکار ما!!!!


آنچه که ما بدان اسلام می گوییم ، اسلام سلیقه ای است. آن مسلمانان واقعی که به اسلام عمل می کنند ، بخوبی می دانند که زن در اسلام یک کالای قابل مالکیت است. آنها که اسلام واقعی را می شناسند بخوبی می دانند که مطابق دستورات اسلام باید به کفار حمله کرد و ایشان را کشت تا مسلمان شوند و یا اینکه جزیه بدهند. این است حکم اسلام واقعی.


اسلام واقعی چیست؟ آن است که دستورات محمد و الله را اجرا کنند و یا اینکه از زیرش در بروند؟  اسلام واقعی  محمد است که سنگسار می کرد و زنان را به اسارت می برد و یا اینکه اسلام واقعی محمد رضا شاه است که به حج می رفت وشراب می خورد و پای اول موسیقی و رقص هم بود؟

براستی اسلام واقعی داعش است که می خواهد احکام قرآن را اجرا کند و یا اینکه اسلام واقعی این است که قسمتهای خشن اش مانند اسارت و بردگی اسرا و همچنین خشونت و کشتار را از آن حذف کنند؟


اگر اسلام دین مهر و عطوفت است چرا عموزادگانی مانند حسین و یزید به جان هم افتادند و پیروز سر مغلوب را از تن جدا کرد؟ البته شکی نیست که حسین هم اگر می توانست سر یزید را جدا می نمود و چیزی که عوض دارد گله ندارد!

اسلام واقعی چیست؟ اگر متن قرآن را سانسور کنیم تا کمی آرامتر و مهربانانه تر شود شاید بتوان اسلامی  بهتر را به جهان نشان داد! اما آن که دیگر اسلام نیست و می شود دینی جدید! همانند دین بهایی که ظاهرا سعی داشته اسلام را با حقوق بشر و مدرنیته مخلوط نماید!

در واقع آنهایی که می گویند اسلام واقعی داعش و خمینی و طالبان و شیوخ عربستان نیستند، چه نظری درباره خشونتهای پیامبر و علی و دیگر خلفا دارند؟ آن هم دروغ است؟ پس این همه آیات مرتبط با خشونتها و کشتار دیگر انسانها در قرآن چیست ؟ آن آیات را که دیگر نمی توانید رد نمایید؟

سوره توبه آیه ۵ :

فَإِذَا انسَلَخَ الأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُواْ الْمُشْرِکِینَ حَیْثُ وَجَدتُّمُوهُمْ وَخُذُوهُمْ وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُواْ لَهُمْ کُلَّ مَرْصَدٍ فَإِن تَابُواْ وَأَقَامُواْ الصَّلاَةَ وَآتَوُاْ الزَّکَاةَ فَخَلُّواْ سَبِیلَهُمْ إِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَّحِیمٌ.

پس چون ماههای حرام به سر آمد آنگاه مشرکان را هر جا یافتید به قتل رسانید. و آنها را دستگیر و محاصره کنید و هر سو در کمین آنها باشید. چنانچه توبه کردند و نماز به پای داشتند و زکات دادند پس از آنها دست بدارید، که خدا آمرزنده و مهربان است.

شاید اسلام غیر واقعی بهتر است. شاید همان اسلامی خوب است که مردم تهران یک ماه از سال را روزه می گرفتند و دهه محرم هم شراب نمی خوردند و به شهر نو نمی رفتند!  اسلامی که شما می خواهید اسلام  به انتخاب شماست! مشابه همان اسلام لاتهای فیلم فارسی و اسلام محمد رضاشاه پهلوی! اسلام واقعی البته بسیار درّنده تر است! اسلام واقعی اسلام داعش محمدی است...

اسلام واقعی اسلام آزاده نامداری است ...

اسلام واقعی اسلام حاج سعید طوسی است...

اسلام واقعی اسلام پادشاهان اسلامی است...

به راستی که این آب خاک همواره تحت تصرف پادشاهانی بودند که هر کدام به نحوه ای زخمی تازه از خود بر جای گذاشتند...   

پادشاهی اسلامی از 1400 سال پیش تا اکنون گریبان ما را گرفته که اگر روزی از دست تاج و تخت پادشاهی خلاص نشویم رنگ و بوی آزادی را نخواهیم دید ...

در سال 57 با برکناری محمد رضا شاه ، شاه قلدرتری بر تخت نشست ، خامنه ای پادشاه کنونی ایران را باید جوری در هم شکست که پایان حکومت پادشاهی باشد جوری که تاریخ آنرا به عنوان مثال تکرار نشدی یاد کند ...

وقت ان رسیده که ریا کاران را رسوا کرد تا دیگر کسی جرات نداشته باشد که نقاب بزند تا ما را گول بزند بیایید نقاب را بسوزانیم برای آیندگان تا دیگر گول نخورند بیایید آینده را از امروز بساریم

به امید آزادی 
برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :139
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :35
» بازديد ماه :1406
» بازديدسال :7757
» کل بازدیدها :193898
» مجموع اعضا : 13
» تعداد مطالب : 663