X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - زلزله کرمانشان، از واقعیت تا آنچه رسانه های حکومتی منتشر کردند. Freedom of speech - زلزله کرمانشان، از واقعیت تا آنچه رسانه های حکومتی منتشر کردند.
RSS

آمارها دروغ است، حداقل هزاران نفر در سه استان زیر آوارها مدفون مانده یا زنده به گور شده اند!

مطابق آمار رسمی دولتی منعکس شده در خبرگزاریهای حکومتی حداقل ١٥٠٠٠ واحد مسکونی صددرصد ویران شده، و دستکم، ٤٥٠٠٠ واحد مسکونی دیگر نیز در سه استان غرب کشور به شدت آسیب دیده است. اگر به طور متوسط درهر واحد مسکونی یک زوج و دو فرزند ساکن بوده باشند تعداد قربانیان فاجعه زلزله هفت و سه دهم ریشتری کرمانشاه بالای صدهزارنفر است، اما به علت خیانت در آوار برداری، قربانیان فاجعه این رخداد دهشتناک زیر آوارها زنده به گور رها شده اند! جان به در برده ها هم از بی آبی و سرمای سوزناک و بی سرپناهی درچنگال مرگ محتوم دست و پا میزنند!روزنامه جامعه فردا در تهران نوشت: اخبار غیررسمی و تلفن های آشنایان از نقاط دورافتاده، نشان از شروع یک فاجعه می‌دهند. فاجعه بعد از پایان زلزله.

این روزنامه نوشت: ما در پنهان کردن نتیجه خشم طبیعت نیز به همان روشی عمل می‌کنیم که در منحرف کردن افکار عمومی از نارسایی‌های سیاسی.

روستاها دور از دسترس، جاده‌ها بسته، امکانات ارتباطی قطع شده و بازماندگان و یا داغدیدگان پیر و کودکان، حیرت‌زده هستند. کمبود امکانات، فقدان مدیریت کاردان، کمیته‌های کاغذی مقابله با وضعیت بحرانی، و روابط‌ عمومی‌هایی که کاهش درجه بحران در اطلاع‌رسانی، خط اول دستورالعمل‌های آنان است.

این روزنامه به‌نقل از یک شاهد عینی در روستاهای ثلاث باباجانی نوشت: بیشتر این روستاها ١٠٠درصد تخریب شده‌اند، در روستایی ٣٥خانواری ١٨نفر جان‌ باخته‌اند و در روستاهای دیگر از ٥٠خانوار، تنها ٢خانوار باقی‌ مانده‌اند.

یک شاهد عینی (دیگر) در سرپل‌ذهاب گفت: صحنه‌هایی که اینجا دیدم شبیه عکس‌هایی است که پیشتر از حلب و ادلب دیده بودیم… همه دیواره‌های خارجی ساختمانهای مسکن مهر در محله فولادی این شهر فروریخته‌اند. مدیریت عملیات امداد بسیار ضعیف است. این در حالی است که هر آن ممکن است این ساختمانها با یک پس‌لرزه به‌طور کامل فرو بریزند.

مردم یارسان که اکثریت آنها کرمانشاه زندگی میکنند جز محروم ترین قشر جامعه هستند که با وقوع زلزله اندک چیزی که هم داشتند نابود شد و این در حالی است که حکومت نیز کمک های خود را از آنها دریغ کرد و آنها را به حال خود گذاشت که اگر کمک های مردمی نبود فاجعه به بار می آمد اکنون هم متاسفانه بدون هیچ پشتوانه ای باید زندگی خود را ادامه دهند و این ظلم و ستم در حق یارسانیان فراموش نشدنی است.

مرجان بهرامی


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :215
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :24
» بازديد ماه :353
» بازديدسال :11328
» کل بازدیدها :197469
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0