X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - زیر نیم کاسه، حکم اعدام پروفسور جلالی، رد درخواست جاسوسی بوده است Freedom of speech - زیر نیم کاسه، حکم اعدام پروفسور جلالی، رد درخواست جاسوسی بوده است
RSS


 نشریه نیچر، معتبرترین نشریه علمی جهان اعلام کرد اسنادی را به دست آورده که نشان می‌دهد احمدرضا جلالی به دلیل رد درخواست همکاری با ایران برای جاسوسی، بازداشت و زندانی شده است. مجله نیچر درباره احمدرضا جلالی، پژوهشگر ایرانیِ در معرض اعدام نوشت: «احمدرضا جلالی، پزشک نخبه‌ی ایرانی به گفته‌ی همسرش ویدا مهران‌نیا و منابع دیپلماتیک با حکم قاضی صلواتی به اعدام محکوم شده است. همسرش، ویدا مهران‌نیا می‌گوید که شوهرش به جاسوسی از ایران برای اسرائیل در ازای پول، موقعیت‌های دانشگاهی و پروژه های تحقیقاتی متهم شده است.

اندکی قبل از اعلام این حکم، دست نوشته‌ای از جلالی در زندان اوین منتشر شد؛ احمدرضاجلالی اعلام کرده که او به دلیل رد جاسوسی برای سرویس‌های اطلاعاتی ایران دستگیر شده است. براساس این سند، در سال ٢٠١٤، دو نماینده از سرویس اطلاعاتی و نظامی ارتش ایران از جلالی خواسته بودند که وی برای ایران از کشورهای اروپایی جاسوسی کند و به ویژه درباره‌ی “زیرساخت های حیاتی، مبارزه با تروریسم و ​​CBRNE (مواد شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی، هسته‌ای و مواد منفجره) توانایی‌ها، برنامه‌های عملیاتی حساس و همچنین پروژه‌های تحقیقاتی مربوط به تروریسم و ​​بحران، اطلاعات جمع‌آوری کند.


در این سند دست‌نوشته جلالی اعلام کرده کرده که به دنبال “شکنجه‌های روحی و جسمی متعدد” مجبور به اعترافات دروغین شده است: “من هرگز علیه کشورم عمل نکرده‌ام، هرگز برای اسرائیل یا هر کشوری دیگری دروغ نگفته‌ام. تنها گناه من این است که نخواستم از اعتماد همکاران خود در دانشگاه‌های اتحادیه اروپا برای جاسوسی برای سرویس های اطلاعاتی ایران سوء استفاده کنم. همکاران جلالی با ناامیدی واکنش نشان دادند. “ما در هیچ یک از پروژه‌های تحقیقاتی مشترک‌مان با جلالی اسرائیل دخیل نبوده است و در پروژه‌های‌مان هیچ‌گونه انتقال پول از اسرائیل به جلالی صورت نگرفته. لوکا راگاززونی، محقق بهداشت در دانشگاه پیاتون شرقی که در سال ٢٠١٢ تا ٢٠١٥ با جلالی مشغول به کار بود، می گوید: «ما به بودجه کمیسیون اروپا اتکا داشتیم.»


ویدا مهران‌نیا می‌گوید که همسرش در اعتراض به حکم اعدام اعتصاب غذا کرده. از زمان حبس او، جلالی لب از آب و غذا فرو بسته است. به گفته کمیته دانشمندان وضعیت او نگران کننده است و یک گروه مذاکره کننده نیز از او خواسته که وکیل خود را عوض کند. پژوهشگران و سازمان‌های حقوق بشر بارها و بارها خواستار محاکمه عادلانه یا آزاد شدن مجازات جلالی شده‌اند. جلالی، تنها دانشمند ایرانی نیست که چنین وضعیتی را تجربه کرده: امید کوکبی، فیزیکدانی که در ماه اوت سال ٢٠١٦ پس از پنج سال حبس از زندان تهران آزاد شده است، می‌گوید که معتقد است که به خاطر خودداری از ارائه‌ی مشاوره به ایران در برنامه مخفیانه سلاح‌های هسته‌ای مجازات شده است. حمید بابایی، دکترای امور مالی از بلژیک هم در حال حاضر به مدت شش سال در ایران زندانی است، گفته است که او به دلیل نپذیرفتن جاسوسی از همکارانش بازداشت شده است. از زمان صدور حکم احمدرضا جلالی، (٢١ اکتبر برابر ٢٩ مهرماه) ٢٠ روز فرصت درخواست تجدید نظر دارد.»


به نقل از آمد نیوز


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :72
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :35
» بازديد ماه :732
» بازديدسال :11707
» کل بازدیدها :197848
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 670