X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - تهدید شمخانی به بستن گذرگاه‌های مرزی با اقلیم کردستان Freedom of speech - تهدید شمخانی به بستن گذرگاه‌های مرزی با اقلیم کردستان
RSS

دبیر شورای عالی امنیت ملی حکومت ایران از رویکرد جدید مقابله با احزاب کُردستان ایران با شیوه‌های کاملا متفاوت نسبت به گذشته خبر داد.


علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی حکومت ایران طی گفتگویی با اشاره به برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان اعلام کرد: "جدایی اقلیم کردستان از خاک عراق به مفهوم پایان یافتن تمامی این توافقات خواهد بود."دبیر شورای امنیت ملی حکومت ایران می‌گوید: "پس از جدایی اقلیم کردستان ایران در چارچوب تامین امنیت مرزهای مشترک در رویکرد خود برای مقابله با حضور و فعالیت ضدانقلاب ایرانی که در مناطقی از کردستان عراق تردد دارند، به صورت جدی تجدید نظر کرده و با شیوه‌های کاملا متفاوت نسبت به گذشته رفتار خواهد کرد."


وی تأکید کرده است: " توافقات مرزی صرفا با محوریت دولت مرکزی عراق پابرجا بوده و جدایی اقلیم کردستان از دولت مرکزی عراق به معنای مسدود شدن تمامی معابر و گذرگاه‌های مشترک مرزی خواهد بود."


روز گذشته بیست و پنجم شهریورماه، دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران با صدور بیانیه‌ای تصمیم حکومت اقلیم کردستان برای برگزاری همه‌پرسی استقلال در بیست و پنجم سپتامبر را تصمیم ملی و تأکید بر حقوق انسانی و مشروع ملت کُرد اعلام نمود.


این حزب عمده کردستان ایران تأکید کرده است که مبارزان ملت کُرد در کردستان عراق و کردستان ایران باید حامی یکدیگر باشند.


حزب دمکرات همه‌پرسی برای استقلال در کردستان عراق را به مثابه "احیاء جمهوری کردستان" می‌داند.


طی مدت اخیر، مقامات نظامی و امنیتی حکومت ایران بطور مداوم احزاب کردستان ایران را تهدید کردند.


پیشتر، قرارگاه حمزه سپاه پاسداران در خبری با تهدید احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران اعلام کرده بود: "به آنها هشدار می‌دهیم در صورت هر گونه تحرک و تعرض آنان را تا هر نقطه‌ای تعقیب و به شدت مجازات خواهیم کرد."


طی ماه‌های گذشته درگیری‌هایی میان نیروهای احزاب کُرد اپوزیسیون و نیروهای سپاه پاسداران رخ داده است.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :60
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :25
» بازديد ماه :553
» بازديدسال :11528
» کل بازدیدها :197669
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0