X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - تاریخ و ساعتی که هیچگاه از ذهنها پاک نخواهد شد… Freedom of speech - تاریخ و ساعتی که هیچگاه از ذهنها پاک نخواهد شد…
RSS

یکشنبه 21آبان 1396ساعت21:48(یکشنبه خونین)


تاریخی که نه تنها در تاریخ، ماندگار خواهد شد بلکه در ذهن خیلی ها نیز حکاکی شده اشت .

بله شاید متوجه شده اید! بله دقیقا زلزله کرمانشاه ،زلزله‌ای که زمین زادگاه وخاطرات کوچیکم را لرزاند سقف آرزو خیلی ها که آرزوی سقفی را داشتند را نابود کرد زلزله ای که خیلی از قلبها را لرزاند خیلی از وجدانها رابیدار کرد ولی با وجود قدرت زیادش نتوانست قلب خیلی از انسانهای که دستشان میرسد را بلرزاند .

من ادریس مهرابی 28 ساله از شهرخاک گرفته و غبار آلود سرپل ذهاب هستم شهری که یادگار خاطرات کودکی من و زخم 8 سال جنگ تحمیلی(تجاوز و قدرت طلبی خمینی) و اکنون ویران شده زلزله ای است که دوباره رنگ غم واندوه را به خود گرفته است.من از دیاری با شما سخن میگویم که قبل از زلزله شاید کمترکسی اسم از آن را نشنیده بود دیاری که چندین دهه رنج وفشار وتبعیض رابه چشم خود دیده است وهر روز زلزله ای چندین ریشتری را تجربه کرده بودند من از روستاهای یارسان نشین سرپل ذهاب سخن می گویم جای که تمام دارایی آنها چراغ نفت سوز وموکت پینه خورده ودستان ترک خورده بوده.

من از دیاری با شما سخن می گویم چرخه اقتصادی آنها سهام عدالتی است که به خیال حاکمان سهم عدالت درمان آن دیار 80هزار تومن ماهیانه است که با هزار ترس واسترس به حساب آنها واریز میشود واکنون خانه کاه گلی آرزو هایشان باخاک زمین که فرش زیر پایشان بود یکی کرده است دیاری که اگر دوربین های خبرنگاران آنها را به تصویری کشیدند شاید به ذهن هیچ کس هم نمی رسید که مردمانی با این صلاح زندگی در کنار آنها زندگی می کنند.

آبان خون وخاک گذشت، عزیزانمان بدون کفن دفن شدند مرمانی مات و محبوت دلهای نگران چشم های گرایان که قلب هر انسانی را به درد می آورد بله دقیقا منظورم انسان است خیلی ها فقط اسم انسان را به یدک می کشند حاکمانی که زلزله 7/3ریشتر هم نتوانتست دل سنگ آنها را به درد آورد اشک های کودک پنج ساله برای مادر و پدرش هیچ ثاتیری برای آنها نداشت .

چنان چه که در گذشته دیدید مردم زلزله زده کرمانشاه در زمستان به آنها هیچ کمکی نکردند وزلزله خانماسوز کرمانشاهان وچند هزار ده و دهکده اطراف آن مانند مصیبت های طبیعی گذشته مردم بی پناه و سوگواری در سرمای کشنده زمستانی کرمانشاه وسرپل ذهاب و قصرشیرین بدون آب و خوارک وچادر وپوشاک گرم در میان سرما شدید با مرگ دست وپنجه نرم می کردند وحتی امکان به خاک سپردن مرده ها و درمان مجروحان وزخمی ها خود را نداشتن وحال که الان میبینیدمشکلاتی که الان مردم زلزله زده کرمانشاه دارند با گرمای تابستان سر می کنند نبود سرویسهای بهداشتی وامکانات بهداشتی باعث به وجود آمدن بیماریهای پوستی شده است که روز به روز در حال گسترش است واگر زودتر اقدامی نشود شاید ترمیم آن یا درمان آن غیر ممکن شود . سرپل ذهاب را به گرمای تابستان آن می شناسند مردمانی که با سرمای استخوان سوز زمستان سر کردند اکنون در زیر چادرهای گرمای تابستان را درحالی تجربه می کنند که آقایان دولت زیر کولر گازی به فکر افطاری میلیونی خود هستند.واقعا خیلی ظلمه گرمایی که بعضی وقتها تا 50درجه میرود چنان چه که شاهدید این مردم زلزله زده بدون توجه به کمک های جمهوری اسلامی دارن به سختی زندگیشون میکنند بیشتر آنها زیر چادر زندگی میکنن وبرای آنها خیلی سخته بدون کولر با این گرمای بیش از حد زیر چادر زندگی می کنند مشکلات مردم زلزله زده بیشتر از ایناست حتی چندی پیش نیز شاهد اتش سوزی چندین چادر در قسمت سرپل ذهاب بودیم که تنها امید وسرپناه آنها این بار دود شد ودیگر زمین فرش زیر پایشان وآسمان سقف آنها شده است.


ادریس مهرابی


6/9/2018


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :33
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :25
» بازديد ماه :526
» بازديدسال :11501
» کل بازدیدها :197642
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0