X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - عفو بین‌الملل خواستار لغو فوری حکم اعدام محمدعلی طاهری شد Freedom of speech - عفو بین‌الملل خواستار لغو فوری حکم اعدام محمدعلی طاهری شد
RSS

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای خواستار لغو فوری حکم اعدام آقای طاهری بنیانگذار عرفان حلقه شد. زینب طاهری یکی از وکلای آقای طاهری صبح امروز ۵ شهریورماه ۱۳۹۶ از صدور حکم اعدام موکلش خبر داد.


وکیل محمدعلی طاهری در خصوص حکم صادره گفت: “اعمال و استناد به ماده ۲۸۶قانون مجازات مصوب ۱۳۹۲ در مورد جرم افساد فی الارض صحیح نمی باشد، زیرا که جرم انتسابی پیش از وضع قانون به وقوع پیوسته ومطابق ماده ۱۱قانون مجازات اسلامی، محکوم کردن متهم به استناد قانون موخر التصویب صحیح نیست)، مجددا دادگاه بدون توجه به ایراد مرجع عالی قضایی به استناد قانون موخر التصویب اقدام به صدور حکم اعدام برای دکتر محمد علی طاهری نمود.

 


 زینب طاهری یکی از وکلای آقای طاهری صبح امروز ۵ شهریورماه ۱۳۹۶ از صدور حکم اعدام موکلش خبر داد. وکیل و حقوقدان برجسته، مصطفی ترک همدانی اعلام کرد: گواهی می‌دهم نشانه‌ای در بدعت‌گذاری در دین و ایجاد فرقه ضاله در مباحث محمدعلی طاهری ندیدم و همچنین انحرافی از فقه ناب جعفری ندارد.


«غلامحسین محسنی اژه ای»، سخنگوی قوه قضاییه، روز یکشنبه بیست و نهم مردادماه از صدور حکم جدید محمدعلی طاهری خبر داد. او گفت به دلیل قطعی نبودن حکم، نمی­تواند جزییات آن را اعلام کند.


با این که محسنی اژه ای به صراحت به حکم صادر شده اشاره نکرد اما وکلای پرونده طاهری گفتند برای این زندانی، حکم اعدام صادر شده است. حکمی که یک بار دیگر و در جریان رسیدگی به پرونده به او ابلاغ شده و سرانجام با رسیدگی دیوان عالی کشور در سال ١٣٩۵ شکسته شده بود.


همزمان تعدادی از شاگردان آقای طاهری کفن پوشیده و مجاور دادگاه انقلاب تهران برای  اتمام حجت با قاضی احمدزاده و قرارگاه ثاراله سپاه، ایستاده اند.


تجمعات اعتراضی متعددی از سوی هواداران محمد علی طاهری در کشورهای اروپایی برگزار شده است.


محمد علی طاهری بنیان‌گذار طب مکمل ایرانی، فرادرمانی، سایمنتولوژی و نظریهٔ پیوند شعوری است که بنام مؤسسه فرهنگی هنری عرفان حلقه در دهه ۱۳۸۰به ثبت رسیده است. به گزارش صدای آمریکا طاهری علی‌رغم اینکه فعالیت‌هایش در گذشته مورد توجه نظام جمهوری اسلامی بوده و از آن تقدیر شده، از اواخر سال ۱۳۸۹ و پس از گسترده‌تر شدن دامنهٔ مخاطبانش، با محدودیت‌های گسترده‌ای روبرو شد زیرا ادعا شد طاهری شیطان‌پرست شده و در فرقه‌های دینی‌اش به جای تشویق انسان‌ها به یگانه هستی یعنی خدا آن‌ها را به راه شیطان هدایت می‌کرد. همین امر به دستگیری او منجر شد.


او در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین مرتبه بازداشت و سپس محاکمه گردید و از آن زمان در زندان به سر می‌برد و در حال گذراندن پنج سال حبس تعزیری که بدان محکوم شده، می‌باشد و در همین حال در بهمن ۱۳۹۳ خبری مبنی بر احتمال محاکمه مجدد او منتشر گردیده است. نام او از سوی خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) به عنوان یکی از ۱۳ نخبه‌ای که حقوق‌شان در ایران نقض شده به شورای حقوق بشر سازمان ملل به گزارش شده است.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :106
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :35
» بازديد ماه :105
» بازديدسال :8352
» کل بازدیدها :194493
» مجموع اعضا : 13
» تعداد مطالب : 664