X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - عفو بین الملل خواهان آزادی بی قید و شرط محمد نظری شد Freedom of speech - عفو بین الملل خواهان آزادی بی قید و شرط محمد نظری شد
RSS

سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیەای خواهان آزادی بدون قید و شرط محمد نظری زندانی سیاسی کورد محبوس در زندان رجایی شهر کرج شد.


عفو بین الملل در ان بیانیە حبس وی را ”ناعادلانە“ خواندە و آزادی وی را درخواست کردە است.


عفو بین‌الملل اعلام کرده است: زندانی سیاسی محمد نظری که بیش از دو دهه است در حبس ناعادلانه به سر می‌برد به شدت بیمار است و نیاز فوری به درمان در بیمارستانی خارج از زندان دارد. او از٨ مرداد ۹۶ با درخواست آزادی از زندان دست به اعتصاب غذا زده است. محمد نظری باید بلافاصله و بدون قید و شرط آزاد شود.


 


این سازمان حقوق بشریمی‌افزاید: سلامت محمد نظری، زندانی عقیدتی ۴۶ ‌ساله‌ای که نیمی از عمر خود را در زندان سپری کرده است، به علت اعتصاب غذای طولانی مدت به طور جدی رو به وخامت گذاشته است. محمد نظری از ٨ مرداد در اعتراض به حبس ناعادلانه‌اشو خودداری مقامات از بررسی مجدد حکم حبس ابد او دست به اعتصاب غذا زده است. این حکم در دهه‌ی ٧٠ پس از یک روند قضایی به شدت ناعادلانه و صرفا به دلیل هواداری مسالمت آمیز او از اهداف سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران صادر شد. محمد نظری در مدت اعتصاب ۲۵ کیلوگرم از وزن خود را از دست داده، فشار خون او بارها افت کرده و از لحاظ فیزیکی‌ بسیار ضعیف شده است به طوری‌که دیگر نمی‌تواند راه برود یا صحبت کند.


عفو بین‌الملل تصریح کرده است: محمد نظری از چند بیماری از جمله بیماری قلبی نیز رنج می‌برد و پزشکان زندان از مدت‌ها قبل تاکید کرده‌اند که او نیاز به رسیدگی پزشکی تخصصی در مرکزی خارج از زندان دارد. با این حال مسئولان این توصیه‌ها را نادیده گرفته‌اند. محمد نظری گفته است تا زمان مرگ به اعتصاب خود ادامه خواهد داد مگر اینکه مقامات به درخواست‌های مکرر او برای بررسی منصفانه پرونده ترتیب اثر بدهند.


محمد نظری، زندانی سیاسی ٨٥ روز است که دست به اعتصاب غذا زده و خواسته او اعاده دادرسی بر مبنای قانون مجازات اسلامی جدید است که از سال ۱۳۹۲ به مرحله اجرا درآمده است.


در صورت اجرای این قانون مجازات اسلامی جدید، حبس ابد محمد نظری به ١٥ سال زندان کاهش خواهد یافت.


این زندانی سیاسی ٢٤ سال است بدون مرخصی در حبس بسر می‌برد، رسیدگی مجدد به پرونده او بر مبنای قانون مجازات اسلامی جدید می‌تواند منجر به آزادی وی از زندان شود.


محمد نظری، زندانی سیاسی اهل شاهین‌دژ که روز نهم خردادماه ٧٣ از سوی مأموران امنیتی سپاه ابوذر شهر بوکان بازداشت گردیده بود، از حق هرگونه مرخصی قانونی محروم می‌باشد.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :52
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :35
» بازديد ماه :712
» بازديدسال :11687
» کل بازدیدها :197828
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 670