**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - فریاد به حق یارسانی‌ها Freedom of speech - فریاد به حق یارسانی‌ها
RSS

فریاد به حق یارسانی‌ها
در زمان جنگ هشت ساله با عراق، پدران و برادران بزرگمان از این آب و خاک دفاع کردند و کشته دادند اما نزدیک به چهل سال است ما باید دینمان را پنهان کنیم و در مدرسه درس‌های از کتاب‌های اسلامی بخوانیم و به هر شکلی که شماها بخواهید ما باید تربیت شویم؛ اما باز با این همه نا عدالتی و اجبار که در فکر و اندیشه و رفتار وارد می‌کنید، متأسفانه در هیچ کاری ما را استخدام نمی‌کنید. در طی این 36 سال ما را بارها شکنجه روحی و جسمی دادید و می‌دهید و با فشار و تبعیض‌ها سعی می‌کنید ما یارسانی¬ها را بی‌سواد و روستانشین نگه دارید و مجبور به ترک تحصیل شویم، چون از باسواد بودن مردم یارسان می‌ترسید. شما بارها و بارها در برنامه‌های تلویزیون اعلام کردید کسانی نماز نمی‌خوانند بیشتر مرتکب جرم می‌شوند اما از خود نمی‌پرسید کسانی که مرتکب جرم می‌شوند عامل آن شما و قانون اساسی و نماینده فقیه هست، به خاطر اینکه برای سیر کردن شکم زن و بچه مجبور می‌شوند مرتکب جرم شوند. به خاطر اینکه شما به آن‌ها بها نمی‌دهید و جایگاهی در این جامعه ندارند.
شما چه نظر توهین‌آمیزی به ما، مردمان یارسان دارید (نظر مراجع تقلید شیعه و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد دین ما یارسان) 
آیت‌الله علی خامنه‌ای: اعتقاد به خدا بودن حضرت علی (ع) عقیده باطلى است و موجب می‌شود کسى که به آن اعتقاد دارد، از اسلام خارج گردد، بنابراین کمک به ترویج این عقیده فاسد و حرام است.
آیت‌الله مکارم شیرازی: در صورتی که آن‌ها (پیروان آیین یارسان) ضرورت اسلام را منکر باشند، نمی‌توان از غذایی آن‌ها (نذری) استفاده کرد.
آیت‌الله صافی گلپایگانی: فرقه مذکوره منحرف‌اند و معاشرت با آن‌ها مضر است مگر برای کسی که احتمال عقلائی بدهد که در معاشرت‌ها می‌تواند آن‌ها را هدایت نماید. در هر حال اگر حضرت امیرالمؤمنین را واقعاً خدا بدانند مشرک و نجس‌اند و ازدواج با آن‌ها باطل است.

آیت‌الله فاضل لنکرانی: اگر حضرت علی (ع) را خدا بدانند یا منکر یکی از ضروریات دین شوند نجس می‌باشند و الا محکوم ‌به اسلام و طهارت می‌باشند.


آیت‌الله بهجت تبریزی: محکوم ‌به نجاست‌اند.


آیت‌الله سیستانی: اگر منکر ضروریات دین نباشند محکوم ‌به طهارت‌اند، ولی به هر حال از فرقه ضاله هستند.

(منبع: سایت ادیان و مذاهب دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های ایران)


ما شیطان‌پرست نیستیم، اما دولت و ولی‌فقیه برای توجیه ظلم‌هایی که در حق ما می‌کنید در افکار عمومی ما را با اسم شیطان‌پرست و علی الهی صدا می‌زنند، در هر صورت به هر عقاید و نظری که موجب ظلم به دیگران نشود باید احترام گذاشته شود. چرا باید این دیدگاه سران حکومت در مورد ما مردم یارسان داشته باشند؟ آیا این اشخاص دینی باید چنین ظلم و تبعیض‌هایی در حق مردم یارسان روا بدارند، با توجه به اینکه ما یارسانی­ها، ایرانی هستیم و در زمان جنگ هشت ساله خون داده‌ایم؟ این چه نوع انسانیتی هست؟ شما مسلمانان حتی غذایی که ما درست می‌کنیم، نمی‌خورید؟ چقدر این فکر باید احمقانه و کوتاه نظرانه باید باشد که غذای دست ما حرام می­دانید؟


کدام دین خدایی این چنین ظلم در حق مردم می‌کند؟ شما به دین‌های مسیحی، زرتشت، کلیمی و حتی آدم‌های بی‌دین نگاه کنید، متوجه می‌شوید چطور با دیگران رفتار می‌کنند؟ مشکل ما در ایران این است که دین با سیاست قاطی شده است! اسلامی که شما به مردم نشان می‌دهید یک اسلام وحشتناک است که مردم فقط باید از خدا و پیامبران بترسند... دیگر زمان این گذشته دین وارد سیاست بشود؟ به خاطر دیدگاه اشتباه و تبعیض‌آمیز شما دولت‌مردان، مردمان یارسان هرچند شایسته باشند جایگاهی در ادارات ندارد. متأسفانه در ادارات و دانشگاه‌ها و هر پستی که شما فکر کنید شایسته سالاری نشده و به این خاطر ما به عقب برگشتیم و پیشرفت زیادی نداشتیم؟ شما به اسم دین دست دزدهای معمولی که از سر ظلم‌های شما به دزدی رو آوردند، قطع می‌کنید اما سران مملکت که گزینش دینی اسلامی‌شده‌اند میلیاردها دزدی می‌کنند؛ اما هیچ مجازاتی نمی‌بینند؟ این چه نوع عدالتی است؟ هر دیدنی که با مردم خود مانند دولت‌مردان ایران رفتار کند آن دین را من دین خدایی نمی‌دانم و آن را قبول ندارم.


 رهبری که آن بالا نشسته راه را برای بسیجی‌های تندرو باز کرده است که هر بلایی می‌خواهند بر سر مردم ما می‌آورند و خود را جای حق گذاشته‌اند که انگار خدا هستند. چرا از خدا نمی‌ترسید و این‌همه ظلم در حق جوانان یارسانی می‌کنید؟ تا چه زمانی ما باید تاوان اندیشه و قانون اسلامی که شما درست کردید، بدهیم؟ شما تاریخ تمام ادیان مختلف بخوانید کدام دین گفته؟ کسی فکر و اندیشه ما را قبول نکند باید سر بریده شود؟ مورد ظلم و ستم قرار بگیرد؟ یا زندان و اعدام شود...؟ کدام دین گفته به هر مکانی که هم فکر و هم دین ما نیستند حمله کنید و زنان آن‌ها را جز غنائم جنگی بدانید و به زن‌ها تجاوز کنید و بچه‌ها و مردان را سر ببرید...؟ (اشاره به تاریخ اسلام در زمان پیامبری محمد)، از اسلامی حرف می‌زنید هزاران از مردان ایرانی را گردند زدند و دختران و مادران این سرزمین را جز غنائم جنگی می‌دانستند و به آن‌ها تجاوز کردند. شما دقیقاً همین کار را به شیوه دیگر در حق مردمان یارسان، بهاییت، زرتشت، مسیحیت و دگراندیشان می‌کنید...! شما بدتر از داعش امروزی بر ملت خود رفتار می‌کنید. هر شخصی مخالف یا منتقد به روحانیت و دولت باشد حکم آن اعدام است یا زندان طولانی مدت! بسیجی و روحانیت این همه دزدی و غارت انجام می‌دهد مگر کسی جرئت دارد اعتراض کند؟ پس از چه چیزی می‌ترسید؟ چرا باید حق و حقوقی از کشور خودمان نداشته باشیم...!؟ ما را کافر و نجس خطاب می‌کنید و به دلیل بهانه‌های دروغین ما را به زندان یا اعدام محکوم می‌کنید؟ ما چه گناهی داریم در سرزمین خودمان اسلام شما را نمی‌توانیم بپذیریم و این‌طور باید مجازات شویم و به زندان و اعدام محکوم نشویم؟


                                                                              نویسنده: هوشنگ یادگاری


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :2
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :2
» بازديد ماه :1373
» بازديدسال :13136
» کل بازدیدها :199277
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 671