X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - مردم و فعالين مدنى شهر مهاباد، چهارشنبە اعتصاب میکنند Freedom of speech - مردم و فعالين مدنى شهر مهاباد، چهارشنبە اعتصاب میکنند
RSS

طبق بيانيه اى كه توسط فعالان مدنى و كارگرى شهر مهاباد منتشر شده ،فعالان مدنى و كارگرى شهر مهاباد خواستار اعتصاب عمومى مردم شهر مهاباد در روز چهارشنبه ٢٢ شهريور تا ساعت ١١ صبح شده اند.


فعالين مدنى و كارگرى اين فراخوان در اعتراض به جلوگيرى نيروهاى جمهورى اسلامى ايران از برگزارى تجمع مسالمت آميز و اعتراضى مردم اين شهر كه براى حمايت از اعتراض هاى ديگر شهرهاى شرق كوردستان و كشتن كولبرها توسط نيروهاى نظامى صادر شده و خواستار اعتصاب چند ساعته بازاريان و مغازه هاى شهر مهاباد شده اند.در اين فراخوان از همه أقشار مختلف مردم اين شهر خواسته شده كه اين اعتصاب بتواند حركتى بر وجدانهاى بيدار جهانى إيجاد شود تا از حمايت جامعه جهانى از اين شيوه برخوردهاى غير انسانى كسب كند.


همچنين در ادامه اين فراخوان آمده است كه اگر به خواسته هاى انها از طرف مسئولين جمهورى اسلامى ايران و بخصوص رئيس جمهور ايران بي توجهى شود ضمن هشدارى به اين دستگاههاى حكومتى وسعت اعتراضات مدنى را تا رسيدن به احقاق حقوق خود فراگيرتر خواهيم كرد.


قسمتى از درخواسته ها بدين شيوه بيان شده : -کشتار کولبران و کاسبکاران کرد فوراً متوقف شود و مسئولين هرچه زودتر به کشتار کولبران و کاسبکاران کرد واکنش نشان دهند – و به خاطر اوضاع بوجود آمده از مردم کردستان عذرخواهی شود – بازداشت شدگان اعتراضات چند روز اخیر شهرهای روژهلات کردستان بدون هیچ قید و شرطی آزاد شوند. – فضای میلیتاریزه و امنیتی را از شهرهای کردستان برداشته شده و وعده های انتخاباتی ریاست‌جمهوری مبنی بر ساماندهی وضعیت کولبران، عملی شود. – ضمن احترام به حریم خصوصی و حق شهروندی مردمو کارت مرزنشینی کولبران که در چند روز اخیر از سوی نیروهای امنیتی مصادره شده‌اند تحویل صاحبانشان گردد و ضمانت تأمين امنيت كاسبكاران را بكنند .


در پايان آمده است كه اميدوارند اين اعتراضات مدنى و صلح آميز اغازى براى پايان دادن به خشونت و كشتار كولبران كورد گردد.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :236
» افراد آنلاین :3
» بازديد دیروز :24
» بازديد ماه :374
» بازديدسال :11349
» کل بازدیدها :197490
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0