X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - نتایج همه پرسی استقلال جنوب کوردستان از عراق اعلام شد Freedom of speech - نتایج همه پرسی استقلال جنوب کوردستان از عراق اعلام شد
RSS

 بالاخره در میانه تمامی تهدیدها نتایج رفراندوم استقلال جنوب کوردستان از عراق اعلام شد. کوردستان ایران نیز به شدت میلیتاریزه شده است. بازداشت و دستگیریها نیز ادامه دارد.


کمیسیون عالی رفراندوم امروز چهارشنبه ۵ مهرماه ۱۳۹۶ شمسی، طی یک کنفرانس خبری، نتایج همه پرسی استقلال جنوب کوردستان از عراق را اعلام کرد.


بر این اساس حدود ۹۲.۷۳ درصد از رای ها “آری” بوده است و ۷.۲۷% نیز رای “خیر” بوده است.بر این اساس، ۷۲.۱۶ از واجدین شرایط رای دهی در این همه پرسی مشارکت نموده اند.


رای گیری در پنج استان اربیل، کرکوک، حلبچه دهوک و سلیمانی و همچنین در چندین شهر و شهرک سه استان دیاله، صلاح الدین و موصل انجام شده است.


بر اساس گزارش کمیسیون عالی رفراندوم، ۱۷۰ هزار و ۶۱۱ رای مطرود و ۴۰ هزار و ۱۱ رای نیز باطل شده است.


در مجموع ۳ ملیون و ۸۵ هزار و ۹۳۵ رای صحیح بوده و مشمول شمارش آرا شده اند.


تهدیدهای ایران، عراق و ترکیه نیز در برابر کوردستان ادامه دارد.


ترکیه و عراق، امروز چهارشنبه ۵ مهرماه ۱۳۹۶ شمسی، مانور نظامی مشترکی برگزار کرده اند که از حجم و وسعت چندانی برخوردار نبوده و فعالین سیاسی و متخصصین نظامی آنرا به خیمه شب بازی توصیف نموده اند.


از سوی دیگر ایران که راههای هوایی خویش را بر روی کوردستان بسته است، از سوی مجلس نیز بیانیه ای مبنی بر نامشروع بودن این همه پرسی صادر شده است که گفته می شود ۲۱۱ نماینده آنرا امضا نموده اند.


ترکیه نیز کوردستان را به تحریم نفتی تهدید کرده است اما کوردستان تاکنون واکنشی از خود بروز نداده است.


فرماندهان وزارت پیشمرگ نیز به بغداد هشدار داده اند تا از هرگونه اندیشه  خیال جهت حمله به کوردستان و بازگشت به مناطق کوردستانی غصب شده خودداری نماید.


کرکوک همچنان آرام است و هیچگونه تحرک مشکوکی در این شهر گزارش نشده است.


رفته رفته بر میزان همراهی و حمایتهای بین المللی از رفراندوم افزوده می شود و مخالفتها بیشتر شفاهی و به صورت ابراز تاسف و نگرانی می باشد.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :69
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :25
» بازديد ماه :562
» بازديدسال :11537
» کل بازدیدها :197678
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0