X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - هشدار گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره خطر مرگ زندانیان عقیدتی در اعتصاب Freedom of speech - هشدار گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره خطر مرگ زندانیان عقیدتی در اعتصاب
RSS

بر اساس گزارش های منتشر شده، اسما جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد برای وضعیت حقوق بشر در ایران، در بیانیه‌ای نگرانی عمیق خود را درباره وضعیت زندانیانی که در اعتراض به انتقال اجباری به بخش فوق امنیتی زندان رجایی‌شهر کرج و نحوه برخورد زندانبانان با آنان اعتصاب غذا کرده‌اند، ابراز کرده است .


اسما جهانگیر در این بیانیه گفته است : “گزارش‌ها درباره وضعیت وخیم سلامتی زندانیان اعتصابی و تداوم شکنجه و بدرفتاری با آنان از زمان انتقال به بند جدید، من را به شدت نگران کرده است.” طی چند هفته گذشته، 53 زندانی از جمله بیش از 15 بهایی، بدون اعلام قبلی و یا اطلاع از دلایل انتقال، به سالن جدیدی در زندان منتقل شده‌اند. در حین انتقال، به هیچکدام از این زندانیان اجازه داده نشده وسایل شخصی خود از جمله داروهایشان را همراه خود ببرند.

علاوه بر این گزارش‌های متعددی وجود دارد که این زندانی‌ها از حق دسترسی به وسائل نظافتی، لباس مناسب، مراقبت‌های ضروری پزشکی و مواد غذایی که با پول خود خریداری کرده‌اند محروم شده‌اند. “محروم کردن زنداندانیان از تماس با خانواده‌ و وکلایشان و دسترسی به مراقبت‌های پزشکی لازم بر خلاف قوانین بین‌المللی است.” خانم جهانگیر اضافه کرده است: “من از دولت ایران می‌خواهم از طریق گفتگوی توام با حسن نیت درباره شکایت‌ها و نقض حقوق بشر زندانیان از احترام و پایبندی کامل به حقوق بنیادی زندانیان اطمینان حاصل کند و به این ترتیب راه‌حلی برای وضعیت به شدت نگران کننده فعلی که ناشی از اعتصاب غذای زندانیان است بیابد.

این بیانیه از سوی دینیس پیوریس، گزارشگر ویژه برای حقوق افراد برای دسترسی به بالاترین استانداردهای سلامت جسمی و روانی، و احمد شهید، گزارشگر ویژه برای آزادی مذهب و عقیده تائید شده است.


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :40
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :25
» بازديد ماه :533
» بازديدسال :11508
» کل بازدیدها :197649
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0