X
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - کدام دیکتاتور بدون زور کنار رفت؟ دیکتاتور اصلاح پذیر واژه ای بی معنی!! Freedom of speech - کدام دیکتاتور بدون زور کنار رفت؟ دیکتاتور اصلاح پذیر واژه ای بی معنی!!
RSS

درود بر آزادی

این روزها همه چیز از کنترل سردمدارن حکومت خارج شده و به جون هم افتادن، از خرد کردن احمدی نژاد و ترور هاشمی گرفته تا شاخ و شانه کشی روحانی در مقابل رهبر... گویی بوی از امید سرنگونی می آید که رهبر آخرین تیر خود را در کمان گذاشت و آنرا به سوی مردم نشانه گرفت، " آتش به اختیار " اگرچه این واژه خیلی غریب نیست و مصداق آنرا در سال 88 به وضوح دیدیم اما با این تفاوت که این آتش به اختیار علنی و به عنوان فتوا به همه بسیجیان و جیره خوران حکومت داد.

نفوذ برخی اصلاح طلبان در بدنه اپوزسیون بخصوص از سال ۸۸ باعث شد که اینگونه نمایش و تبلیغ شود که این نظام اصلاح پذیر است. اما خود اصلاح طلبان که از بدنه نظام بوده اند با سدی بنام قانون اساسی ولایت فقیه روبرو هستند.  دفاع متقابل رهبر و سپاه از یکدیگر نشان می دهد که خامنه ای بصورت یک دیکتاتور نظامی ، از ابزار تفنگ برای دیکته کردن خود به اصلاح طلبان بهره ای جانانه برده است. اما دیگر فیلم این کار سوخته است چرا که دیگر مردم هوشیار تر از آنند که بخواهد گول این دلقک بازی ها رو بخورند.

آقای زیبا کلام در یک سخنرانی بین دانشجویان با بیان آین جمله که "5 قرن به ما فرصت دهید نظام را اصلاح خواهیم کرد" یک واژه بی معنی دیگر از کیسه کشان نظام ولایت ، که به راستی حماقت افرادی چون صادق زیبا کلام رو باید ستود !!!!!!

حسن روحانی نیز در یکی از آخرین سخنرانیهای خود ، سپاه را عامل بسیاری از مشکلات دانست و در ادامه نقد را به شخص خامنه ای رسانید و از عدم نظارت قانون بر مقام رهبر انتقادی نرم انجام داد. پرسش ما از حسن روحانی ، محمد خاتمی و دکتر زیبا کلام بعنوان رهبران جنبش اصلاحات ساده و واضح است که کدام دیکتاتور بدون زور کنار رفت؟اگر قرار باشد که یک دیکتاتور با گفتگو و روش مسالمت آمیز کنار برود که دیکتاتوری را پیشه نمی نمود. یکی از مشکلات بنیادین نظام جمهوری اسلامی این است که دیکتاتور پرور است. خواه نا خواه ، مقام ولایت مطلقه فقیه به دیکتاتوری بدل خواهد گشت و این در ذات این مقام است. در واقع مردم ایران همچنان دچار پادشاهی خودکامه هستند و نه تنها به آزادیهای مدنی مورد بحث در انقلاب ننگین ۵۷ نرسیده اند بلکه آزادیهای اجتماعی و حکومت سکولار شاه را نیز از دست داده اند.     

پیام ما به زیباکلام و امثال او واضح است : کدام نظام را سراغ دارید که دیکتاتوری بوده باشد و بطور مسالمت آمیز حاضر شده باشد مسند حکومتش را در اختیار مخالفان بگذارد؟ آن هم دیکتاتوری که حمایت نیروهای نظامی را داشته باشد و قانون اساسی هم از دیکتاتوری اش حمایت نموده باشد؟


آقای زیبا کلام!

شما بعنوان یک تحصیل کرده علوم سیاسی؛ شما بخوبی می دانید که تغییر نظام ولایت فقیه بدون تغییر در قانون اساسی و حذف مقام ولی فقیه ممکن نیست. پس آیا نمی توان شما و امثال شما را عده ای فریبکار قلمداد کرد که برای کرسی دانشگاهی ، چهره شدن در کتابی و سود و کف عده ای ، حاصر نمی شوند اعتراف نمایند که نظام ولایت فقیه باید برچیده شود و اصلاحش هم ممکن نیست! اگر مصداقی بر حذف مسالمت آمیز دیکتاتور سراغ دارید بما هم بگویید.

آیا حسن روحانی بعنوان رئیس جمهور توان آن را دارد که مقابل سپاه و رهبر بایستد؟ خود خامنه ای بخوبی پاسخ این پرسش را داد و با مقایسه اوضاع فعلی با دوران بنی صدر ، حسن روحانی را به عاقبت بنی صدر تهدید نمود. آتش باختیار هم تهدیدی بود که خامنه ای برای ساکت نمودن روحانی از آن سخن گفت و عملاً روحانی را قانونی (عدم کفایت مانند بنی صدر) و غیر قانونی (آتش باختیار یا کودتا) تهدید نموده است.


پرسش ما از روحانی و زیبا کلامها این است: دیگر چه در چنته دارید؟ آیا می خواهید همچنان اصلاح طلب باشید ؟ البته که روحانی و زیبا کلام جایشان گرم است و نگرانی خاصی ندارند!

 یاد داستانی از ناصرالدین شاه قاجار افتادم که ذهنمو به این موضوع بازتر کرد:

ناصرالدین شاه قاجار از حرم عبدالعظیم و ری به کاخ خود باز می گشت. کوران بسیار شدیدی بود و هوا بسیار سرد. گالسکه ران از بدی هوا و سرمای بیرون شکایت کرد و گفت : حضرت علّیّه هوا بسیار سرد است و دستهایم ترک خورده است و خون می آید. ناصرالدین شاه پاسخ داد : « ما که جایمان خوب است » . اینگونه بود که ۵۰ سال ایران بدست چنین شاه بی عرضه و احمقی اداره شد! جایش خوب بود!

به همین حال است جایگاه امثال روحانی و زیباکلام. اینها هم جایشان گرم است. بالاخره اوضاع خانواده و دور و برشان خوب است و توانسته اند با حمایت مردم به کرسی علمی و مقامی برسند و دستمزد ماهیانه شان هم باندازه دهها کارگر بیچاره ایرانی است. پس دلیلی ندارد که این اوضاع را بهم بزنند. اینها هم خدا را می خواهند و هم خرما را. هم می خواهند در چتر حمایت مالی نظام باشند و هم می خواهند از حمایت مردم برخوردار شوند و چه آسان مردم را با شعار اصلاحات بیست سال فریب داده اند!
برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :102
» افراد آنلاین :4
» بازديد دیروز :35
» بازديد ماه :1369
» بازديدسال :7720
» کل بازدیدها :193861
» مجموع اعضا : 13
» تعداد مطالب : 663