X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - گزارشگران بدون مرزفشار به روزنامه‌نگاران ایران خارج ازکشوررا محکوم کرد Freedom of speech - گزارشگران بدون مرزفشار به روزنامه‌نگاران ایران خارج ازکشوررا محکوم کرد
RSS

سازمان گزارشگران بدون مرز فشارهای حکومت ایران به روزنامه‌نگاران ایرانی خارج از این کشور را محکوم کرده است.


گزارشگران بدون مرز می‌گوید: "تهدید و فشار بر روزنامه‌نگاران و خانواده‌های آنها در داخل کشور، تلاش نظام برای مهار اطلاع رسانی مستقل است."


این سازمان به اقدام اخیر قوه قضاییه ایران علیه ۱۵۲ نفر از کارکنان بی‌بی‌سی فارسی اشاره کرده و گفته است که روزنامه‌نگاران ایرانی خارج از ایران از آغاز تاسیس جمهوری اسلامی به اشکال گوناگون تحت فشار قرار گرفته‌اند.


چند هفته پیش بی‌بی‌سی مطلع شد که قوه قضاییه ایران ۱۵۲ نفر از کارکنان و همکاران فعلی و پیشین بخش فارسی این رسانه را ممنوع المعامله کرده و عملا دارایی‌هایشان را مسدود کرده‌ است. 


گزارشگران بدون مرز می‌گوید فشارهای ایران به روزنامه‌نگاران شامل کارکنان رسانه‌هایی چون رادیو فردا، صدای امریکا، صدای آلمان دویچه وله، رادیو بین‌الملل فرانسه، و همچنین همکاران شبکه‌های ماهواره‌ای خصوصی مانند من و تو نیز می‌شود.


بنا به اعلام گزارشگران بدون مرز، "ده‌ها مورد احضار خانواده‌ها"، عمدتا از طرف وزارت اطلاعات، انجام شده تا از طریق آنها به روزنامه‌نگاران گفته شود همکاری خود با "رسانه‌های معاند" را قطع کنند.


گزارشگران بدون مرز گفته است: "بیش از ۵۰ روزنامه‌نگار مقیم خارج از کشور که با بخش‌های فارسی رسانه‌های جهانی و یا رسانه‌های مستقل همکاری می‌کنند، به طرق گوناگون مورد تهدید قرار گرفته‌اند. از این میان ۱۶ نفر از آن‌ها به مرگ تهدید شده‌اند."


رسانه‌های داخل ایران با محدودیت‌های بسیاری روبرو هستند و در بسیاری موارد روزنامه‌ها توقیف و روزنامه‌نگاران بازداشت می‌شوند. گزارشگران بدون مرز در آخرین ارزیابی سالانه خود از آزادی مطبوعات در سطح جهان، در میان ١٨٠ کشور بررسی‌شده، ایران را در جایگاه ۱۶۵ قرار داده است.


بی بی سی


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :229
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :24
» بازديد ماه :367
» بازديدسال :11342
» کل بازدیدها :197483
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0