X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - یک فعال مدنی کرد، مریوان تا تهران را با شعار آزادی رکاب می‌زند Freedom of speech - یک فعال مدنی کرد، مریوان تا تهران را با شعار آزادی رکاب می‌زند
RSS

یک فعال مدنی کُرد اهل مریوان در اعتراض به خشونت‌های اخیر علیه کولبران و فعالان مدنی در یک حرکت اعتراضی با دوچرخه راهی تهران شد.


 شریف باجور، فعال مدنی مریوانی و عضو هیئت مدیره انجمن سبز چیا با شعار"عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است" در یک حرکت اعتراضی با دوچرخه راهی تهران شد.


باجور اعلام کرده است: این حرکت نمادین برای اهدافی والا و انسجام فعالین مدنی در فضایی عاری از خشونت همراه با صلح و انسان دوستی می‌باشد.


این فعال مدنی مریوان اهداف این حرکت اعتراضی را به ترتیب ذیل عنوان کرده است:


۱. دفاع از وضعیت کولبران در کردستان و اعتراض نسبت به کشتار آنها و جلوگیری از تکرار این کشتار


۲. حمایت از فعال مدنی رضا شهابی و کمک به شنیده شدن صدای او و همچنین تقدیر از شخصیت عدم خشونت خواه آتنا دائمی و ارج نهادن به مبارزه او بر علیه کشتار انسان‌ها


۳. حمایت از قربانیان خشونت در میانمار و محکوم کردن این جنایت بشری 


۴. دعوت جامعه برای فعالیت‌های مدنی در روزی مشترک به نام روز مهربانی در پنج شنبه آخر هر هفته به منظور تلاش برای جامعه‌ای سالم و خوشبختاو همچنین بر مبنای شعار "عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است" از تمامی فعالین مدنی که برای جامعه‌ای عاری از خشونت تلاش و مبارزه می‌کنند، خواستار انسجام، همدلی و اتحاد در جهت پیشرفت جامعه مدنی و برقراری صلح و مهربانی شده است.


پیشتر نیز، شریف باجور با راهپیمایی و اعتصاب غذا از مریوان تا ثلاث باباجانی اعلام کرده بود می‌خواهد صدای هفت توله سگی باشد که مادرشان "بی‌رحمانه" با خشونت و ضرب و جرح عده‌ای از شهروندان کشته شده بود. این فعال مریوانی در حین راهپیمایی و اعتصاب غذا، در دوازدهم آبان‌ماه۹۵ توسط نیروهای امنیتی در "دزلی" بازداشت و پس از یک روز با تودیع وثیقه آزاد شد.

کردپا


برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :20
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :25
» بازديد ماه :513
» بازديدسال :11488
» کل بازدیدها :197629
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 0