X
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - 31 تیر سال روز بمباران شیمیایی زرده Freedom of speech - 31 تیر سال روز بمباران شیمیایی زرده
RSS


"ساعت از 6 صبح گذشته بود٬ مردمان زیادی برای به جا آوردن آیين های عيد قربان و زیارت در جوار مرقد "بابا یادگار" گرد هم جمع شده بودند که ناگاه دو فروند از هواپيماهای عراقی در آسمان زرده نمایان شدند٬ هواپيما ها ابتدا عبور کردند اما چند دقيقه ای نگذشت که باز سراغشان آمدند و با فرو ریختن بمب های شيميایی خود بر سر مردم٬ عيد قربان را به قربانگاه زوار بابا یادگار تبدیل کردند."

«سيد جواد حسينی» دهيار روستای زرده و یکی از مصدومان بمباران شيميایی که با 25 درصد جانبازی از مشکلات ریوی سال هاست رنج می برد٬ در مورد خاطرات خود از روز حادثه می گوید: اهالی روستا اطلاعی از بمب شيميایی نداشتند و اصلاً نمی دانستند که بمب شيميایی چيست. مردم فکر می کردند هواپيماهای عراقی بازهم می خواهند اعلاميه پخش کنند.

وی افزود:" اما لحظه ای نگذشت که یکی پدرش را صدا می زد و دیگری فرزندش را که بيدار شو٬ یکی از سوزش چشم هایش ناله می کرد و دیگری آن طرف تر در حال خفه شدن بود."

حسينی ادامه داد:" تنها دو نفر گروهبان که در مراسم حضور داشتند متوجه حمله شيميایی شدند و به کمک مردم آمدند که متاسفانه آنها نيز شهيد شدند."

وی یادآور شد:" زمانی که مردم تازه متوجه شدند که قضيه از چه قرار است٬ عده ای از ترس مواد شيميایی خود را داخل آب انداختند بی خبر از آنکه یکی از بمب ها داخل چشمه خورده است و این وضعيت مردم را تشدید کرد."

از پيرزنی که خودش٬ فرزندانش و حتی نوه اش از عواقب این مصيبت بی نصيب نبوده اند در مورد آن روز سوال می کنيم٬ می گوید:" هرکسی که ماشين داشت خود را به بيمارستان رساند و مابقی ماندند و تا دو روز فقط جنازه ها را خاک کردند که بعد از دو روز گفتند منافقين آمده اند و ما مجبور شدیم به کوه دالاهو فرار کنيم و تا سه روز در کوه ها ماندیم تا اینکه قائله منافقين در مرصاد به پایان رسيد."

وی ادامه داد:" در این سه روز کسانی که دچار عوارض شيميایی شده بودند عوارض آنها تشدید شد زیرا به علت بسته بودن راه ها در زمان حمله منافقين نتوانستند خود را به بيمارستان برسانند."

عدم ثبت جانبازی؛ نداشتن مدرک بالينی یا کوتاهی مسئولين مردم اهل حق در خط مقدم برای دفاع از خاک، پرچم ، ناموس هموطن و هم ادیان خود، زیارتگاه ها و مقدسات یارسان در برابر متجاوزان بعثی جنگیدن و دفاع کردند و شهید و جانباز تقدیم این مملکت کردند.


امروز پنجشنبه 31/تیر/1395 مصادف با سالروز بمباران شیمیایی روستای یارسان نشین روستای زرده توسط رژیم بعثی صدام حسین میباشد .

امید بر این است که مقامات دولتی که شاهد تقدیم کردن شهیدان و جانبازان یارسانی به جمهوری اسلامی ایران بوده اند فراموش نکنند ،و این جان فشانی را در گزینش های استخدامی جوانان یارسانی به یاد بیاورند.برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :151
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :35
» بازديد ماه :1418
» بازديدسال :7769
» کل بازدیدها :193910
» مجموع اعضا : 13
» تعداد مطالب : 663