تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
هنگ درام
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
آسال تهویه قم
نسلی نو
وبینو قم
چاپ ساک دستی پارچه ای
وی رمان
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
برسادیس
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
Cyberpunk 2077 دانلود بازی


**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - نشر کتاب آیین یاری به دست حکومت اسلامی s Freedom of speech - نشر کتاب آیین یاری به دست حکومت اسلامی s
RSS

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، جلد اول کتاب آیین یارسان (اهل حق) از «مقدمه و فصل‌های کلیات، پیدایش فرق و مذاهب اسلامی و پیدایی یارسان، دوره‌های ظهور ذاتی، عقاید و باورها، اخلاق آداب و رسوم و اماکن مذهبی، منابع و آثار آیینی و عوامل وحدت و دلایل اختلاف آرای خاندان‌ها و طوایف اهل حق» گردآوری شده است.همانطور که مشخص است این کتاب نیز یکی از سیاست های شوم رژیم آخوندی برای رسیدن به مقاصد خود بوده ،چرا که بیشتر کتاب دین ما به زبان کردی(منابع دقیق و کامل) بوده و و جمهوری اسلامی اجازه چاپ را به هیچ وجه نداده مگر اینکه کتاب مذکور دست نوشته خودشان باشد همانند کتاب زیر برای گمراه کردن علاقه مندان به این آیین و همچنین پیروانش چراکه تمامی کتوب آیین یاری به زبان کردی بوده و قشر جوانانان با وجود مراجع فارسی ندانسه طعمه سیاست کثیف جمهوری اسلامی شده و با مطالعه این کتاب ها و مقالات که در آن زیر سوال بردن آیین یاری و زیبا جلوه دادن اسلام به هدف خود میرسند لذا هیچ کدام از کتاب های زیر و امثال آن مورد تایید آیین یاری نبوده و از همه دوستان خواهشمندیم از مراجعه به این کتوب خودداری کنید

در مقدمه این کتاب در تعریف یارسان می‌خوانیم: «یارسان به فرقه‌ای اطلاق می‌شود که بخشی از مجموعه عقاید، قوانین و دستورات آیینی آنان با عقاید و معارف اسلامی قابل تطبیق می‌باشد و در برخی موضوعات و مسائل و برنامه‌های عبادی و آداب و رسوم، با سایر ادیان الهی و باستانی شباهت‌هایی دارد. تاریخ پیدایش این جریان فکری ـ مذهبی به قرن اول هجری برمی‌گردد.»

 فصل اول این کتاب به «وجه‌ نام‌گذاری یارستان، ظهور آیین یارستان، آشکارشدن معارف آیین یارسان، ماهیت آیین یارستان و سرّمگو، نخستین مروج و مبلغ آیین یارسان، قانون‌گذار آیین یارسان، کتاب و منابع آیینی و زیستگاه یاران اهل حق» پرداخته شده است.

 عناوین: «ظهور اسلام، رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله و پیدایش فرقه‌ها، تاریخچه غلو، آغازگر غلو در اسلام، رابطه غلات و آیین یارسان، اهمیت مبدأ تاریخ، اصول و زیرساخت‌های اعتقادات، مراحل ظهور ذات و پیدایی ازلی یارسان، درجات تجلی، انسان تجلی‌گاه خدا، تجلی و ظهور ذات حق، فیض حق، عالم ملکوت، نمودار قوس نزول، ظهور ذات یا مظهر ذات حق، نقد حلول ذات حق یا ملک، اقسام دونادون (تناسخ) و تکامل نفس در بدن واحد» در فصل دوم دیده می‌شود.

 فصل سوم موضوعات: «دوره‌های ظهور ذات و آغاز پیدایش آیین یاری، ظهور ذات حق در خاوندکار، دوره‌های ظهور ذاتی در جامه بشری و تاریخ آن، تشکیلات و قانون‌گذاری آیین یارستان، تاریخ دوره‌های ظهور ذاتی بعد از سلطان، تاریخ دوره ظهور صاحب زمان، اعتقادات مبتنی بر تناسخ و حلول، ویژگی‌های امام و پیامبر صلی‌الله‌علیه وآله، محشر کلی، علت ناقص الخلقه بودن بر دونادون و عدالت و نقد آن، آراء مختلف پژوهش‌گران درباره آیین یارسان، تعریف دین، ظهور و تجلی حق تعالی، عدم وابستگی یارستان به دیگر ادیان و نشانه‌ها و دلایل وابستگی آیین یارسان به اسلام» را در خود جای داده است. 

 فصل چهارم مباحث: «مبانی و زیر ساخت‌های اخلاق و آداب و رسوم، سرسپردگی به سلطان اسحاق، اهل حق و تقسیمات آن، عبادات، حلال و حرام، طهارت، روزه، نذر و نیاز، وضوی جم، غسل، طریقه لجام غسل، ازدواج، طلاق، خطبه طلاق و اماکن مذهبی و عبادی» مورد بررسی قرار گرفته است. در فصل پنجم موضوعات: «کلام یا گفتار بزرگان، کلام‌های قبل از ظهور سلطان، کلام دوره ظهور سلطان، جایگاه دیوان گوره، کلام‌های بعد از ظهور سلطان اسحاق، کلام‌ها و سروده‌های بعد از دفتر نوروز، حق الحقایق و ویژگی سروده‌های دفاتر و کلام‌ها» دیده می‌شود.

 فصل ششم این کتاب دربردارنده «شناخت درست، مبانی وحدت، عوامل بروز اختلاف نظر، میزان آگاهی و باور یاران، آگاهی و نگرش کلام خوان‌ها، وابستگی و عدم وابستگی اهل حق (تاریخی)، آداب و رسوم، نماز، روزه، نگرش کلام‌های عصر سلطان و بعد از آن و رهبران و بزرگان مذهبی» است. 

شایان ذکر است، جلد اول کتاب آیین یارسان (اهل حق) تألیف منصور رستمی در 224 صفحه، در قطع وزیری، با شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 7500 تومان از سوی انتشارات شاکر به بازار کتاب ارائه شده است./992/پ202/ق


برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :1063
» افراد آنلاین :1
» کل بازدیدها :203621
» مجموع اعضا : 14
» تعداد مطالب : 677