X
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** Freedom of speech - کم مانده بود که خامنه ای نقد کند! Freedom of speech - کم مانده بود که خامنه ای نقد کند!
RSS

علی خامنه ای در دیدار با سران حکومت ، از عملکرد اقتصادی دولت انتقاد کرد. انتقادهایی که ادامه حرفهای رقبای انتخاباتی آقای روحانی بود. مشخصاً می شد حدس هم زد که رقبای انتخاباتی حسن روحانی که از جناح اصولگرا بودند با کمک خامنه ای این نقدها را در طول انتخابات به دولت نموده اند. در ادامه حسن روحانی از خود و عملکرد دولت خود دفاع نمود.

خامنه ای در واکنش به این سخنان گفت رئیس جمهوری به مواردی اشاره کرد که باید بشود، اما مخاطب و مجریِ عمده این موارد، خود او و تیم دولت است.  خامنه ای البته بهتر از هر کس می داند که سیاستهای او و اطرافیان چاپلوس و کلاهبردار او ایران را به این حال و روز انداخته است و متهم اصلی ماجرا کسی نیست مگر خود علی خامنه ای!

وقاحت و روباه صفتی این آخوند دوزاری که به ثروتی بی پایان رسیده است ، این گدای کوچه های مشهد که به جیب مردم ایران دست انداخته است پایان ندارد. حکومت جمهوری اسلامی روی سفیدی برای خود باقی نگذاشت و اگر کسی بتواند یک ، فقط یک دستاورد برای این رژیم بی صفت و تهی بیابد ، جایزه باید دادش.بارها گفتیم و نوشتیم که ادامه اقتصاد دولتی و رانتی ، یعنی ادامه فلاکت و افت توان اقتصاد مردمی. بارها نوشتیم که بسته شدن روزنامه های منتقد به سرانجامی جز فساد بیشتر نخواهد انجامید. بارها نوشتیم که دخالت مقامات بلند پایه حکومت در امور اقتصادی و استفده از ابزار رانت حکومتی آخر و عاقبیتی شوم را رقم خواهد زد. بارها و بارها از بنیادها و سپاه پاسداران نوشتیم و گفتیم که دخالت سپاه پاسداران و رقابت آن با بخش خصوصی به تعطیلی کارخانه ها و بیکاری مردم خواهد انجامید! آری بارها نوشتیم!

آیا نقد خامنه ای از روی خیرخواهی است؟

با مرور سخنرانیهای خامنه ای از سال ۱۳۸۸ تا به امروز متوجه می شویم که موضوع اقتصاد همواره در حاشیه حرفها بوده است. خامنه ای بیشتر متوجه موضوع فتنه و درگیری با جناح اصلاح طلب بوده است. این در حالیست که همه می دانند علت اصلی نارضایتی مردم از حکومت آخوند سالار ، فساد و اقتصاد رانتی است؛ بیکاری است ؛ تورم است.

بنابراین با دانستن اینکه منشأ این دشواری های پیش آمده خود خامنه ای است ، نقد او به این دشواریها چیزی جز فرافکنی و فرار از اتهام نیست. علی خامنه ای که سرخوش و مست از قدرت شاهانه ، برای سال ۱۴۰۰ ایران برنامه های ملوکانه می چید و شعار ایران ۱۴۰۰ را می داد ، امروز اوضاع را به چنان فلاکت و تیره روزی رسانیده است که مردم آرزوی سال ۱۳۶۸ خمینی ملعون را می کنند! اینکه عده ای بسیجی و بادمجان دور قاب چین به شخص خامنه ای چنان توهمی را انتقال داده اند که او گمان می برده است که می تواند با این همه فساد و تباهی ، کشور را به پیش ببرد یک سوی ماجرا می باشد ؛ سوی دیگر ماجرا این است که این بسیجی ها و اطرافیان چاپلوس خامنه ای به چنان ثروتی رسیده اند که تا ده نسل ایشان هم سیر خواهند بود!

نقد خامنه ای در واقع به اوضاعی است که خود پدید آورده است. قسمت بزرگی از اقتصاد ایران زیر نظر بنیادها و دستگاههای وابسته به بیت رهبر است که نه حسابرسی مشخص دارند و نه گاهی حتی مالیات می پردازند. این بنگاهها از چرخه دولت بیرون هستند و به عناوین مختلف نیز بار مالی بر گردن دولت دارند. آستان قدس رضوی و بنیاد مستضعفان تنها دو نمونه از این هیولا های اقتصادی هستند. در کنار این دو هیولا ، قرارگاه خاتم سپاه هم هست که در هر چیز از تولید نخود تا واردات لاک زنانه و سد سازی دخالت دارد! چگونه ممکن است با این حجم وسیع از دخالت اهالی سیاست و حضور قداره بندان سیاسی در میدان اقتصاد ، امیدی به کار آفرینان مستقل و غیر حکومتی داشت؟ هرکس که بدون زد و بند وارد چرخه اقتصاد فاسد ایران شده است ، بزودی شکست خورده و به خاک سیاه خواهد نشست.
برچسب ها :

Freedom of speech
نظرسنجي
    کدام یک از شخصیت های زیر بزرگترین ظلم در حق ایرانیان کرده؟    کدام نوع حکومت برمبنای سیاسی را خواهان هستید؟    از رفراندم کردستان عراق حمایت ...... .

درباره ما

    اول نادیده ات می گیرند. سپس مسخره ات می کنند. بعد با تو می جنگند. آنگاه تو پیروز می شوی ، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمیشود این وبلاگ به منظور روشن ساختن مشکلات مردم ایران و همچنین ظلم ها و ستم های که بر مردم روا داشته اند مخصوصا قشر کرد یارسان ایجاد شده است.
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :122
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :35
» بازديد ماه :1389
» بازديدسال :7740
» کل بازدیدها :193881
» مجموع اعضا : 13
» تعداد مطالب : 663