سازمان دمکراتیک یارسان تمامی هموطنان، هم کیشان و آزادیخواهان را بە یک تجمع اعتراضی فرا میخواند.


بە منظور پشتیبانی از خواسته های بر حق جامعه یارسان برای زندگی برابر با سایر هموطنان و اعتراض بە بی توجهی کارگزاران رژیم جمهوری اسلامی نسبت بە جامعه یارسان، که به سبب آن بار دیگر شاهد خودسوزی دو برادر یارسانی کە به منظور نشان دادن نارضایتی از وضعیت اسفناک اقلیت‌های قومی، دینی و مذهبی در جامعه جان خود را فدا کردند، تجمعی مسالمت آمیز در پایتخت سوئد، استکهلم ترتیب داده می شود.


به همین منظور سازمان دمکراتیک یارسان از تمامی آزاد اندیشان درخواست میکند کە در این تجمع اعتراضی در راستای بهبود وضعیت تاسف آور حقوق شهروندی یارسانیان در منطقه و حمایت از خون جانباختگان ما را حمایت کنید.


ما امیدواریم کە این فرصت از دست ندهید و برای رسیدن به خواسته هایتان، تحقق آرمان ها و فراوردن فردایی بهتر، دست در دست هم از حقوق پایمال شده جامعه مظلوم یارسان دفاع کنیم و هم صدا از تمامی جوامع ملی و بین المللی خواستار کمک و همیاری باشیم.


تاریخ تجمع: روز جمعه 2017/5/5 ساعت 13 تا 15


Date: 5 May 2017, kl 13:00 – 15:00 Friday


محل تجمع: سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم.


Address:   Elfviksvägen 76, Lidingö 18190, Embassy of Iran, Stockholm


برای اطلاع بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:


منصور جوانمیری           0739120406


یونس سنجابی             0735923571


کمیته مرکزی


2017/29/4


سازمان دمکراتیک یارسانبرچسب‌ها :
نویسنده: | نسخه قابل چاپ | 1396/02/09 - | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :

یک مه روزی که باید تبریک گفت، یا باید با خود اندیشید!

دسته بندی : <-ArchiveEntryCategory->, <-ArchiveEntryCategory->,

نخستین روز ماه مه برابر با 12 اردیبهشت روز جهانی كار و كارگر نام دارد. روزی که بیانگر یک اتحاد کارگری بین کارگرانی بود که برای گرفتن خواسته‌های که از طرف کارفرماها و یا ارگان‌های کار، پایمال‌شده بود و به باور من این روز را نباید تبریک گفت، باید اندیشید، باید متحد شد، باید مطالبات و حقوق ضایع‌شده کارگری را خواستار شد.

اگر بخواهیم به تاریخ و علت ثبت این روز به نام روز جهانی کارگر بپردازیم به یک اتحاد کارگری می‌رسیم که در سال 1886 میلادی، پلیس شیکاگو با حمله به تظاهرات گسترده کارگران که برای 8 ساعت کار در روز و حق تشکیل اتحادیه‌های کارگری برپاشده بود، آنان را به خاک و خون کشیدند. چند روز بعدازاین واقعه دادگاه چند تن از رهبران کارگران را محاکمه و به مرگ محکوم کرد. در اسناد ثبت‌شده در مورد این واقعه برمی‌خوریم با مطلبی که از سوی یکی از رهبران کارگران اعتصابی، پس از اعلام رأی، در برابر دادگاه چنین اعلام‌شده است:

” کارگران اینک دریافته‌اند که می‌توانند با اتحاد و همبستگی و مبارزه جمعی بر مشکلات خود فائق آیند. کارگران دریافته‌اند که چه قدرت عظیمی در اتحاد آنان نهفته است و به همین دلیل است که کارفرماها با تمام توان می‌کوشند تا اتحاد کارگران را بشکنند و میتینگ کارگران را به خون بکشند. ما کارگران گرد هم آمدیم تا اندکی از حقوق خود را باز پس بگیریم؛ اما اکنون از دادگاه و زندان سر در آورده ایم. آیا این است معنای برابری و عدالت در جامعه ما؟ امروز اگر صدای حق‌طلبانه ما را با گلوله خفه می‌کنید، مطمئن باشید که این صداها دیگر خاموش شدنی نیست و هرروز طنین آن رساتر خواهد شد”.برچسب‌ها :
ادامه مطلب ... نویسنده: | نسخه قابل چاپ | 1396/02/09 - | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :

مروری برسیرک انتخابات ریاست جمهوری ، تمسخر دموکراسی و مردم سالاری

دسته بندی : <-ArchiveEntryCategory->, <-ArchiveEntryCategory->, <-ArchiveEntryCategory->, <-ArchiveEntryCategory->,

رژیم اسلامی ایران یکبار دیگر نمایش سراسر دروغی به نام انتخابات را در سطح کشور به راه انداخته است. اینبار این سیرک بزرگ و پر هزینه، نام انتخابات ریاست جمهوری را یدک می کشد.

از همان روزهای آغازین حکومت ملایان، این قشر فریبکار تمام تلاش خود را بکار گرفتند تا قدرت را از دست مردم خارج ساخته و خود در اختیار بگیرند. نخستین تلاش این قشر مفت خوار مغلطه ای به نام رفراندوم "جمهوری اسلامی، آری یا نه" بود. دکتر بهمن جلدی در مقاله ای به عنوان " ایرادهای حقوقی رفراندوم نظام جمهوری اسلامی" می نویسد:

" پیرامون این رفراندوم ایرادات بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام به تنهایی کافی برای ابطال کردن نتیجه آن در هر کشور دموکراتیک و حقوقمندی می باشد. بخشی از این ایرادات به نحوه قانونی اجرا و مدیریت بسیار ضعیف آن باز می گردد. بخشی دیگر از این ایرادات به فضای سیاسی قبل از همه پرسی بر می گردد که به هیچ وجه متناسب با اصول یک رفراندوم صحیح و معیارهای انتخابات آزاد و منصفانه نبود. علاوه بر این در جریان اجرای انتخابات، دست کاری ها، تقلب و دخالت های بی موردی نیز صورت گرفته است...از نظر خمینی، حکومت اسلامی مشیّت الهی و ولی فقیه نماینده خدا بر روی زمین است و او نیازی به رای مردم و رفراندوم ندارد و همه پرسی از دید وی تنها به معنای بیعت می باشد. پس او توقع نداشته که مردم انتخاب کنند و بلکه تنها از آنها می خواسته تا اراده و تصمیم وی را تایید کنند"(shahrvand.com).


برچسب‌ها :
ادامه مطلب ... نویسنده: | نسخه قابل چاپ | 1396/02/03 - | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :

انتخابات یا انتخاب شدگان در نظام جمهوری اسلامی ایران!

دسته بندی : <-ArchiveEntryCategory->, <-ArchiveEntryCategory->,

همان‌طور که مطلع هستید انتخابات دوره‌ی دوازدهم و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا در حال نزدیک شدن است و بعد از اتمام مهلت ثبت‌نام برای شرکت‌کنندگان یک ابلاغیه از سوی دبیر شورای نگهبان در مورد جلوگیری از تائید صلاحیت اقلیت های دینی شرکت‌کننده در انتخابات منتشر شد، مخاطب این ابلاغیه هیئت نظارت بر نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا بود اما ازآنجاکه تعیین صلاحیت نامزدهای انتخاباتی شهر و روستا بر عهده شورا نگهبان نیست قبل هر اقدامی از طرف هیئت نظارت، شورای نگهبان با تمامی گروهای اقلیت دینی اتمام‌حجت کرد و ورود تمامی نامزدهای اقلیت های دینی را در انتخابات را منع نمود. این ابلاغیه با شماره پرونده 240/100/96 و به تاریخ 26/4/96 در روزنامه رسمی جمهوری ایران نیز به چاپ رسید.

اکنون قصد داریم به مسائلی در خصوص:ابلاغیه شورای نگهبان

1 شورای نگهبان و وظایف آن.

2 چه اشخاصی تعیین صلاحیت می‌شوند و رهبر ایران تا چه اندازه در این تعیین صلاحیت‌ها تاثیر گذار است.

3 دلیل ادغام انتخابات باهم و همچنین دلیل ورود هنرمندان به عرصه سیاست بپردازیم.
برچسب‌ها :
ادامه مطلب ... نویسنده: | نسخه قابل چاپ | 1396/01/31 - | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :

پنج شنبه گذشته مهدی و احسان نادری دو برادرکرماشانی از پیروان آیین یارسان به دلیل اعمال فشار و آزار توسط نیروهای امنیتی ایران و همچنین فقر و بیکاری، به زندگی خود پایان داده اند.


 

از زمان پایه گذاری رژیم اسلامی مردم یارسانی در صورت بیان آشکار اعتقاد خود به آئین یارسان محروم از تمام خدمات دولتی بوده و هر سال تعداد زیادی از مردم یارسان مجبور بوده و هستند که به دروغ خود را شیعه معرفی نمایند تا لقمه نانی برای فرزندان خویش بدست آورند.


اما حال این دوران به سر آمده است و مردم کرد یارسانی دیگر تحمل این تحقیر دولت اسلامی را ندارند.


 به گزارشی که از کرماشان رسیده است. دو برادر به نام های مهدی و احسان نادری که پنج شنبه ۲۴ فروردین ماه در کرماشان  پیروان آیین یارسان به دلیل اعمال فشار و آزار توسط نیروهای امنیتی ایران و همچنین فقر و بیکاری، به زندگی خود پایان داده اند.


 مهدی و احسان نادری از فعالین یارسانی در کرماشان بودند که در سازماندهی و تجمعات اعتراضی پیروان آیین یارسان در این استان نقش داشته اند.


 پیکر این دو برادر یارسانی روز گذشته طی مراسمی با حضور پرشمار مردم کرماشان به خاک سپرده شده است.


منبع کردانه


برچسب‌ها :
نویسنده: | نسخه قابل چاپ | 1396/01/27 - | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :

آخرین مطالب

محبوب ترین مطالب

درباره ما

نظرسنجی

آمار وبلاگ

کد های کاربر